Miami ePrix: Na Floridě vyhrává Nicolas Prost

Závod formule E v Miami vyhrál Nicolas Prost před Scottem Speedem a Danielem Abtem.
Miami ePrix: Na Floridě vyhrává Nicolas Prost

Formule E pokračuje v tažení po americkém kontinentu. Tentokrát zavítaly elektrické formule do slunného Miami. Před víkendem došlo k několika změnám. Vitantonio Liuzzi nahradil v týmu Trulli nepříliš úspěšnou Michelu Cerruti. Do vozu se pak vrátil v týmu China Racing také Charles Pic, který nahradil Ho-Pin Tunga.

Jezdci to na Floridě neměli jednoduché. Kvůli úpravám trati byly omezeny volné tréninky. Z tratí se pak v kvalifikaci nejlépe popral Vergne, který získal pole position. 

Nejen formule 1 ale také formule E zve na závody a startovní rošt známé osobnosti. V Miami pozdravila jezdce třeba Karolína Kurková.

Závod

Vergne, Duran a Senna dostali od fanoušků extra výkon navíc, ale v průběhu závodu jim to moc platné nebylo.

Vergne odstartoval dobře a zvládl i ťuknutí od Prosta, který za to o pár metrů později zaplatil ztrátou druhého místa ve prospěch Birda.

Bird a Vergne bojovali v dalších kolech o první místo, ale rezervní jezdec Ferrari nakonec dokázal trochu poodjet.

Krátce před zastávkami v boxech byl tedy ve vedení Vergne před Birdem, Prostem, Abtem, Sarrazinem a Di Grasssim. Na čele se toho moc nedělo, o předjížděcí manévry se starali spíše jezdci v hloubi pole.

Vergne v devatenáctém kole ztratil výkon a s minimem energie jen tak tak dojel do boxů k výměně vozu. Do čela se dostal Bird, ale také ostatní začali postupně zajíždět do boxů.

Po zastávkách byl v čele Abt před Prostrem, Di Grassim a Vergnem. Bird se propadl až na sedmé místo. Vergne s druhým vozem moc velké štěstí neměl. Nejdříve ho předjel Speed, poté také D'Ambrosio a Piquet. Pořadím dolů se propadal i Bird.

Šest kol před koncem začala bitva o stupně vítězů. Scott Speed se dostal na třetí místo. První trojka začala ujíždět zbytku pole.

Dvě kola před koncem se Prost dostal před Abta, kterého o pár metrů později zdolal také Speed. Pořadím se naopak začal propadat Vergne, který nakonec dojel 18. a také dosavadní lídr pořadí Lucas Di Grassi, který obsadil 9. místo. 

Diskuze (48) Další článek: Ecclestone: GP Německa je v tuhle chvíli mrtvá