Mezi směsmi pneumatik budou větší rozdíly, odliší je zelené pruhy

Bridgestone splnil přání FIA.

S příchodem hladkých pneumatik musel Bridgestone rozhodnout o novém způsobu značení měkčích směsí na závodech a nakonec zvolil zelené pruhy na ramenech pneumatiky. U drážkovaných pneumatik odlišovaly měkčí směsi bílé pruhy v drážkách.

Stejně jako loni jsou v nabídce čtyři směsi suchých pneumatik: super měkká, měkká, medium a tvrdá. Japonský dodavatel ovšem oznámil, že v letošní sezóně bude na závody vozit směsi, které na škále tvrdosti nestojí přímo vedle sebe.

To znamená, že zatímco loni připadala v úvahu například kombinace super měkká a měkká, letos už to bude super měkká a medium. Rozdíl mezi dostupnými směsmi na Grand Prix bude tedy téměř vždy dva stupně tvrdosti.

"Směsi se budou lišit nejen v tvrdosti, ale také v pracovním rozpětí. Snažili jsme se mít jednu pneumatiku, která se rychle zahřeje a okamžitě umožní rychlé kolo, a druhou pneumatiku, která pracuje při vyšších teplotách, takže okamžitě neumožní rychlé časy, ale při pracovní teplotě nabídne velmi konzistentní a trvanlivý výkon," vysvětlil ředitel vývoje Bridgestonu Hirohide Hamašima.

Jezdci musí během suchého závodu použít vždy obě dostupné směsi pneumatik a po větších rozdílech v nabídce volala Mezinárodní automobilová federace. Slibuje si od toho zajímavější dění na trati.

Alokace pneumatik pro prvních pět závodů sezóny 2009

  GP/Směs Super měkká Měkká Medium Tvrdá
Klepněte pro větší obrázek Austrálie             x          x  
Klepněte pro větší obrázek Malajsie         x        x
Klepněte pro větší obrázek Číny             x          x  
Klepněte pro větší obrázek Bahrajnu             x          x  
Klepněte pro větší obrázek Španělska         x        x

Další článek: Piquet v Moskvě: Ještě jsem neviděl tolik sněhu

19:25 | Vitalij Petrov dělá tento víkend sportovního komisaře v Portugalsku. Objevily se informace, že jeho otec Alexander dnes zemřel ve Vyborku (Rusko).
18:44 | Pérez dostal za zpomalení Gaslyho v kvalifikaci napomenutí.
14:32 | Russell dostal varování (vyjel na trať, když vlály červené vlajky)
13:48 | Upravené limity tratě pomohly, ale i tak bylo v posledním tréninku smazáno 24 časů ... 21 v první, 3 ve čtvrté zatáčce.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink Bottas (1:18.410)
2. trénink Bottas (1:17.940)
Sobota 24. října 2020
3. trénink Bottas (1:16.654)
Kvalifikace Hamilton (1:16.652)0
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10