Mezi prvními třemi? Já chci titul, říká Pérez

Sergio Pérez bude letos zřejmě sedět v nejlepším voze své kariéry. Jak daleko se dostane?
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Mezi prvními třemi? Já chci titul, říká Pérez | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Sergio Pérez vloni skončil na čtvrtém místě v šampionátu, což bylo jeho nejlepší umístění v kariéře. Větší radost mu ale nejspíše udělalo první vítězství a také podpis s Red Bullem.

„Je to skvělá příležitost. Mým cílem je vyhrát šampionát, ne být mezi prvními třemi, to je můj největší sen a můj největší cíl v mé kariéře. Budu bojovat se vším a vypadá to, že na to mám auto, takže doufejme, že je dokážu splnit,“ řekl Pérez pro pro ESPN Mexico.

Podle Marka bude Pérez rychlý od prvního závodu

Podle Marka bude Pérez rychlý od prvního závodu

„Nemám cíl, pokud jde o vítězství, body atd. Je těžké říct číslo, protože nevíme, jak konkurenceschopné je auto. Ale mým cílem je dostat z auta, které mám, maximum, mít auto na vítězství v šampionátu, vyhrát ho. Pokud mám auto, které má na to, aby bylo třetí, chci dojet druhý. Mým cílem je vždy být o krok před autem.“

Pérez zatím neví a ani nechce odhadovat, jak si vede jeho tým ve srovnání s Mercedesem.

„V tuto chvíli je těžké to vědět, ale myslím si, že bezpochyby budeme blízko Mercedesu. Uvidíme v neděli a hlavně v sobotu v kvalifikaci.“

Další článek: Pirelli v Bahrajnu slaví 400 závodů ve formuli 1

4. srpna | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.