Mezi piloty novějších týmů byl po závodě nejspokojenější Glock

Naopak pro Lotus byla Británie velkým zklamáním. Daniel Ricciardo se může radovat, že dokázal ve svém premiérovém závodě dojet až do cíle.
Mezi piloty novějších týmů byl po závodě nejspokojenější Glock

Lotus

Nedělní atmosféra u Lotusu se od té včerejší podstatně liší. V kvalifikaci se tým mohl radovat ze skvělého postupu Kovalainena do druhé části. V závodě však ani on, ani Jarno Trulli neviděli cíl. "Škoda, velká škoda! Velmi dobře jsem odstartoval, pak jsem ale ztratil čtvrtý rychlostní stupeň a musel jsem vůz odstavit. Dnešní závod byl jako stvořený pro opravdové závodníky. Jako kdyby se jelo na dvou okruzích, jednom mokrém a druhém suchém. Přesně to mám rád a byla to příležitost k tomu, abychom z těchto podmínek mohli těžit," řekl Kovalainen. I Trulliho zastavily potíže technického rázu. "Chystal jsem se na předjetí Tima, ale pak mi začal unikat olej, a tak jsem zastavil, abych zamezil poškození motoru," řekl Ital.

Virgin

Timo Glock z Virginu byl nejúspěšnějším z pilotů mladších týmů. Do cíle dojel na šestnáctém místě. "Dobrý závod, je fajn, že jsme v domácím závodě dostali oba vozy do cíle. Povedl se mi start i první kolo. Prvních několik zatáček bylo poněkud chaotických, ale když se vše uklidnilo, byl jsem před Jarnem a mohl jsem si držet dostatečnou rychlost, abych se před ním udržel," komentoval svůj závod německý pilot. Belgičan d'Ambrosio dojel hned za svým týmovým kolegou: "S Toniem jsme si pěkně zazávodili a podařilo se mi ho předjet. Poslední úsek závodu byl hodně složitý, po několika kolech neměly přední pneumatiky žádnou přilnavost, takže jsem nemohl jet naplno a snažil jsem se vůz dostat v pořádku do cíle," řekl. 

HRT

Hispanie má za sebou jednu premiéru, respektive její nový jezdec Daniel Ricciardo. Pilot, jenž náleží pod rodinu Red Bullu, si svůj debut odbyl ve velmi obtížných podmínkách. Do cíle dojel jako poslední klasifikovaný se ztrátou tří kol. "Jsem rád, že jsem viděl šachovnicovou vlajku. Bylo fajn najet další kola. Právě získávání zkušeností pro mě z dnešního dne bylo asi to nejdůležitější. Učím se porozumět pneumatikám, zastávkám v boxech, strategii. Vše je velmi komplexní a pro mě nové. V tomto ohledu je to rozhodně krok kupředu," řekl mladý Australan, který se chce v dalším závodě lépe vypořádávat s modrými vlajkami a v kvalifikaci být o něco blíže Liuzzimu, který dnes dojel osmnáctý.

Další článek: O difuzorech už je jasno, týmy Ferrari a Sauber se připojily k ostatním

Témata článku: , , , , , , , , ,