Mezi novějšími týmy dnes zvítězila Marussia

Ve skupině nejnovějších týmů dnes došlo k překvapivému výsledku. Jediná Marussia dokázala dovézt oba své vozy do cíle. Caterham měl technické problémy, HRT vůbec nenastoupilo.
Mezi novějšími týmy dnes zvítězila Marussia

Caterham

Tým jindy zvyklý na relativně úspěšná zakončení závodních víkendů dnes bude odjíždět z Velké ceny Austrálie zklamán. Ani jeden jezdec nedokázal dovézt svůj caterham do cíle. Ve čtyřiatřicátém kole odstavil na cílové rovince svůj vůz Vitalij Petrov, o čtyři kola později ze závodu odstoupil i týmový kolega Heikki Kovalainen. "Oba, Vitalij i já, jsme se museli vyhnout problémům v první zatáčce hned po startu," vysvětluje Kovalainen. "Potom jsem ztratil trochu času za Glockem, ale předjel jsem ho docela rychle a začal jsem předvádět naši dobrou formu. Dostatečně dobrou alespoň na to, abych zmenšil náskok těch vpředu. Okolo šestého kola jsem ale přišel o DRS. Už na startu jsem navíc musel vypnout KERS, takže časy, které jsme zajížděli, byly docela konkurenceschopné." Poté ale začal Fin pociťovat, že při brzdění jeho auto zahýbá doleva. Mechanici pak v boxech našli závadu na zavěšení levého předního kola, která pravděpodobně způsobila Kovalainenovy potíže. Petrovovy problémy oproti tomu způsobila závada volantu. "Prožíval jsem fantastický závod a je opravdu škoda, že jsme museli odstavit auto," říká Rus. "Až do té doby šlo všechno podle plánů. Tým odvedl opravdu dobrou práci, aby mě při první zastávce dostal před Heikkiho, doháněl jsem navíc Sennu a Massu a zdálo se, že auto bylo i dobře vyvážené," posteskl si Petrov. Oba piloti svorně doufají, že příště se jim už povede lépe.

Marussia

Čtrnácté, respektive patnácté místo dnes obsadila Marussia a pomyslně tak zvítězila v souboji novějších týmů. Nejlépe ze souboje vyšel Timo Glock, který do cíle dojel se ztrátou jednoho kola. "Pro tým to byl skvělý závod a zároveň velká odměna za všechnu tu tvrdou práci a tlak posledních pár měsíců. Je důležité mít na paměti, že jsme sem přijeli bez jakéhokoliv skutečného ježdění s novým autem," říká šťastný Němec. Svým výkonem si tak dnes jezdec sám pořídil dárek ke třicátým narozeninám: "Auto mi samozřejmě dalo dárek k narozeninám, který si teď budu užívat. Zítra ale ta dřina začíná nanovo, protože máme ještě hodně co dělat, abychom auto vylepšili." Svou premiérovou velkou cenu si vychutnal i týmový kolega Charles Pic: "Ze svého prvního závodu mám celkem radost a těší mě i za tým, že naše auto měla takhle dobrý debut."

HRT

Ani jeden z jezdců španělské stáje se do Velké ceny Austrálie nedokázal kvalifikovat, takže se dnešní závod musel obejít bez nich.

Další článek: Štěstěna se od Mercedesu po slibném začátku víkendu odklonila