Mezi nováčky budeme nejúspěšnější, věří stáj HRT

HRT nastoupí do prvního závodu jako jediný tým bez předchozího testování, přesto věří, že letos může být nejlepší ze všech nováčků. Hlavními soupeři budou Lotus a Virgin Racing.

"Máme ve svých rukou nástroje na to, abychom se letos stali nejúspěšnějším novým týmem v paddocku," prohlásil šéf týmu Colin Kolles. "Tým musí vždy řešit překážky ve vývoji a lidských vztazích, ale jsme blízko tomu, abychom prorazili do F1 a v nadcházející sezóně se budeme společně hodně učit."

"Bylo by splněným snem, kdybychom v prvním závodě získali náš první bod, ale chceme postupovat krok za krokem a budovat si konkurenceschopnost v průběhu sezóny."

Největší problém pro tým představuje skutečnost, že s autem vyjede poprvé na trať až v první Grand Prix. "V Bahrajnu začneme s poznáváním vozu," přiznal Kolles. "Neměli jsme čas testovat. Je zřejmé, že nejsme McLaren."

Tým HRT vznikl převzetím Camposu Meta a Kolles odmítl, že by do něj měl vstoupit Volkswagen, jak uváděly některé spekulace. Stáje zůstane španělská a sídlit bude v Murcii.

Další článek: Montezemolo apeloval na zaměstnance Ferrari, aby dali letošní sezóně vše

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10