Mezi nejbohatšími obyvateli Švýcarska jsou i osobnosti formule 1

Několik osobností formule 1 figuruje na seznamu nejbohatších obyvatel Švýcarska. Spolu s Monakem je Švýcarsko oblíbeným bydlištěm nejen jezdců formule 1.
Mezi nejbohatšími obyvateli Švýcarska jsou i osobnosti formule 1

Časopis Bilanz uveřejnil žebříček 300 nejbohatších lidí, kteří žijí ve Švýcarsku. Několik z nich má vztah také k formuli 1. Na prvním místě je mezi nimi Bernie Ecclestone, který oficiálně sídlí ve městě Gstaad. Jeho majetek se odhaduje na 2,3 až 2,7 miliard euro.

Na 1,4 až 1,8 miliard euro se odhaduje majetek bratrů Ojjehů. Mansour Ojjeh je spolumajitelem McLarenu.

Na 644 až 736 milionů euro se odhaduje majetek Michaela Schumachera, který ve Švýcarsku žije dlouhodobě a který se zotavuje z nehody na lyžích z konce roku 2013.

V dolní části seznamu jsou i dva jezdci Ferrari. Majetek Kimiho Räikkönena a Sebastian Vettel se odhaduje na 92 až 138 miliónů euro.

Bohatší než jezdci Ferrari je ale sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff – 322 až 368 milionů euro.

Foto: Getty Images / Charles Coates  

Další článek: Video: Kdyby měli všichni motor Mercedes

16:25 | Toro Rosso alias Alpha Tauri potvrdilo, že prošlo crash testy.
9:10 | Carlos Sainz vyhrál potřetí Dakar. Alonso 13.
16. ledna | Tata Communications po osmi letech ukončila partnerství s F1 při spolupráci na digitální transformaci sportu, uvedl Reuters.
15. ledna | Williams by měl být připravený včas na letošní testy. Claire Williamsová potvrdila, že vůz prošel crash testy. Vloni s nimi měl velké problémy.