Mezi mladšími týmy se blýsklo HRT

Pedro de la Rosa porazil oba piloty Marussie a odstartuje hned za oběma caterhamy a Jeanem-Éricem Vergnem z Toro Rosso.
Mezi mladšími týmy se blýsklo HRT

Caterham

Malajský tým vede souboje tří novějších stájí stále s přehledem, od regulerního středu pole si ovšem stále drží uctivý odstup. Přesto si Kovalainen i Petrov připsali skalp jednoho z monopostů Toro Rosso. "Se svým výkonem jsem spokojen. Je pravda, že jsem ve svém posledním kole v závěrečné šikaně chyboval, což mě stálo pár desetin, konečnou pozici to ovšem neovlivnilo. Z auta jsem dostal víceméně vše," řekl Kovalainen, jehož vůz už byl po včerejší havárii ve stoprocentní kondici. Vitalij Petrov už je spokojen o něco méně. Mark Smith, technický ředitel Caterhamu, v závodě očekává lepší výkony, neboť předpovídané teplé počasí by mělo vozům sedět.

HRT

Před dvěma týdny v monacké kvalifikaci Pedro de la Rosa porazil Charlese Pica z Marussie. Dnes za sebou nechal i jeho kolegu Tima Glocka, a to vcelku s pohodlným náskokem - německého pilota předčil o více než čtyři desetiny sekundy. Není proto divu, že byl zkušený Španěl po kvalifikaci dobře naladěný. "Za sebe i za tým mám velkou radost. Celý víkend jsme byli rychlí, nebyla to náhoda. Zítra by se nám mělo dařit," řekl jedenačtyřicetiletý závodník. Narajnovi Kartykejanovi, druhému pilotovi týmu, už se tolik nedařilo a startovní pole uzavírá. "Byla to pěkně chaotická kvalifikace. Na první sadě pneumatik jsem se dostal do provozu a v mém nejlepším kole jsem se zase dopustil chyby, která mě stála šest desetin sekundy," řekl Ind.

Marussia

Vedení ruského týmu nijak nezastírá, že ho jeho dnešní výkon zklamal. John Booth, který týmu šéfuje, ale věří, že v závodě se bude dařit více. Timo Glock startuje dvaadvacátý, Charles Pic hned za ním. "Nakonec to nebyla moc povedená kvalifikace. Musíme zjistit, proč se nám nepodařilo se na druhé sadě pneumatik zlepšit, hned ze začátku se chovala divně," řekl Glock. Pro Charlese Pica je okruh Gillese Villeneuva novinkou, a tak je vzhledem k okolnostem se svým výkonem vcelku spokojen.

Další článek: Räikkönena zbrzdily problémy s diferenciálem

17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
10:40 | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.
9:57 | Za chvíli hlavní závod F2, živě třeba na Sport 1.
27. listopadu | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10