Mezi kandidáty na Massovu sedačku u Ferrari je také Räikkönen

Navzdory lepšící se formě nemá Felipe Massa své místo u italského týmu pro příští rok zaručené. Ba naopak, seznam kandidátů na jeho výměnu je dlouhý a nyní se dokonce rozrostl o další zvučné jméno.
Mezi kandidáty na Massovu sedačku u Ferrari je také Räikkönen

Stáj z Maranella shání pro nadcházející sezonu jezdce, který by pomáhal Fernandu Alonsovi sbírat body do Poháru konstruktérů. A přestože Felipe Massa podává v několika posledních závodech zlepšené výkony, jeho sedačka u Ferrari je stále příliš vratká.

Italové mají v záloze hned několik variant. V úvahu připadají Nico Hülkenberg, Paul di Resta, Sergio Pérez či Romain Grosjean. Ani jeden z nich ale ve formuli 1 zatím nedosáhl takových úspěchů, které by utvrdily Ferrari v tom, že si jejich angažováním na místo Felipeho Massy polepší.

Proto se Italové podle The Sunday Times poohlížejí po nějakém zkušenějším jezdci. A jedním z mála, který by připadl v úvahu, je Kimi Räikkönen.

Finský mistr světa závodil pro Ferrari v letech 2007 - 2009. Hned ve své první sezoně získal pro Scuderii mistrovský titul, ale poté šly jeho výkony dolů. Na konci sezony 2009 se pak Räikkönen s Ferrari dohodl na předčasném ukončení smlouvy a z Maranella odešel.

Nyní se hovoří o jeho návratu. Ten však má svá úskalí. Je totiž veřejným tajemstvím, že jedním z faktorů, proč finský šampión Ferrari opustil, byly neshody s prezidentem automobilky Lucou di Montezemolem. Navíc Räikkönen v soukromí několikrát přiznal, že by se svým někdejším šéfem již znovu spolupracovat nechtěl.

Každopádně, pokud Ferrari skutečně zamýšlí Räikkönena angažovat, mělo by jednat co nejrychleji, neboť finský pilot je podle všeho velmi blízko prodloužení smlouvy se svým současným zaměstnavatelem - Lotusem.  

Další článek: Konec závodu by měl zdramatizovat déšť

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10