Mezi Di Restou a Force Indií zajiskřilo, ale už je znovu klid

Paul di Resta byl naštvaný na svůj tým kvůli chybám, které ho stály šanci bojovat o lepší výsledky v posledních dvou závodech. Vztahy ale zůstávají dobré.
Mezi Di Restou a Force Indií zajiskřilo, ale už je znovu klid

Problémy nastaly pokaždé v kvalifikaci. V Monte Carlu nechal tým skotského jezdce moc dlouho na přechodných pneumatikách, zatímco v Montrealu ho zdržel kvůli práci na převodovce, která mohla počkat. Di Resta se proto v Kanadě naštval.

"Ta osoba, která udělala chybu, se omluvila, a já jsem to akceptoval. Je jen smůla, že se to stalo dva víkendy za sebou, kvůli tomu jsem se zlobil. Když se ohlédnu zpět, nemyslím, že to bylo moc tvrdé."

"Když s týmem spolupracujete tak úzce, je dobré mít to vzrušení, protože potřebujete ukázat své emoce. Kdybych já udělal dvakrát jednu chybu, nakopal bych si a tým by mi to tvrdě spočítal, a bylo by to správné."

Napětí ale údajně nemělo negativní dopady. "Bylo to bráno konstruktivně. Všichni v týmu to cítili stejně. Ale dali jsme se dohromady, ukázali jsme, že to dokážeme, a co se týče mého vztahu s týmem, je pořád dobrý."

Di Resta se v obou závodech nakonec dokázal ze zadních pozic probít na body, takže je přesvědčený, že po vydařené kvalifikaci může získat velmi dobrý výsledek.

"Podíváme se teď na to a pokusíme se mít na britské Grand Prix tři dobré dny v řadě. Pokud se nám to podaří, může to mít velké dopady. Celkově je tento výsledek perfektně načasovaný, jsou to také další body na moje konto."

Diskuze (35) Další článek: FIA potvrdila datum disciplinárního řízení s Mercedesem na 20. června
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.
6. prosince | Jak se vám líbila letošní sezóna? Oznámkujte ji jako ve škole
5. prosince | FIA schválila kalendář na příští rok. Žádné změny oproti předešlé verzi.