Mezi Di Restou a Force Indií zajiskřilo, ale už je znovu klid

Paul di Resta byl naštvaný na svůj tým kvůli chybám, které ho stály šanci bojovat o lepší výsledky v posledních dvou závodech. Vztahy ale zůstávají dobré.
Mezi Di Restou a Force Indií zajiskřilo, ale už je znovu klid

Problémy nastaly pokaždé v kvalifikaci. V Monte Carlu nechal tým skotského jezdce moc dlouho na přechodných pneumatikách, zatímco v Montrealu ho zdržel kvůli práci na převodovce, která mohla počkat. Di Resta se proto v Kanadě naštval.

"Ta osoba, která udělala chybu, se omluvila, a já jsem to akceptoval. Je jen smůla, že se to stalo dva víkendy za sebou, kvůli tomu jsem se zlobil. Když se ohlédnu zpět, nemyslím, že to bylo moc tvrdé."

"Když s týmem spolupracujete tak úzce, je dobré mít to vzrušení, protože potřebujete ukázat své emoce. Kdybych já udělal dvakrát jednu chybu, nakopal bych si a tým by mi to tvrdě spočítal, a bylo by to správné."

Napětí ale údajně nemělo negativní dopady. "Bylo to bráno konstruktivně. Všichni v týmu to cítili stejně. Ale dali jsme se dohromady, ukázali jsme, že to dokážeme, a co se týče mého vztahu s týmem, je pořád dobrý."

Di Resta se v obou závodech nakonec dokázal ze zadních pozic probít na body, takže je přesvědčený, že po vydařené kvalifikaci může získat velmi dobrý výsledek.

"Podíváme se teď na to a pokusíme se mít na britské Grand Prix tři dobré dny v řadě. Pokud se nám to podaří, může to mít velké dopady. Celkově je tento výsledek perfektně načasovaný, jsou to také další body na moje konto."

Další článek: FIA potvrdila datum disciplinárního řízení s Mercedesem na 20. června

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00