Mezi Alonsem a Oconem to bude na začátku sezóny vyrovnané, myslí si Sirotkin

Sergej Sirotkin velmi dobře zná prostředí Renaultu. Podle jeho názoru to mezi Fernandem Alonsem a Estebanem Oconem bude minimálně na začátku sezóny vyrovnané.

Sergej Sirotkin závodil ve formuli 1 v roce 2018 za Williams. Vloni ale plnil roli rezervního jezdce Renaultu, takže situaci u týmu, který se přejmenoval na Alpine, velmi dobře zná.

Kromě názvu týmu se mění vedení – Cyril Abiteboul skončil a také jeden z jezdců. Do F1 se vrací Fernando Alonso.

„Myslím si, že alespoň v počáteční fázi bude souboj mezi Alonsem a Oconem velmi těsný,“ řekl Sirotkin pro ruský Championat.

„Esteban si hodně pomohl ziskem pódia. V Abú Dhabí bylo vidět, že z něj spadlo velké břemeno a může v závodech jezdit uvolněnějším způsobem. To je velmi důležité. Pokud jste pod určitým napětím, prohráváte.“

De Meo dává Alpine pro letošní rok jednoduchý cíl

De Meo dává Alpine pro letošní rok jednoduchý cíl

Podle Sirotkina jsou Alonso a Ocon v odlišných situacích. Francouz zná dobře současný tým, vloni závodil. Alonso přichází do týmu, za který už dvakrát jezdil, ale naposledy před mnoha lety. 

„Esteban bude lépe rozumět týmu a vozu. Neočekávám, že bude úplně ve stínu Alonsa. Myslím, že pro Fernanda bude velmi obtížné být okamžitě na úrovni, kde Daniel zanechal své auto. Fernando bude určitě mít mnoho požadavků na tým, ale tým bude mít také vysoké požadavky na Fernanda.“

Daniil Kvjat skončil ve formuli 1, ale bez Rusů královna motorsportu nebude. U Haasu bude debutovat Nikita Mazepin. Ten na sebe zatím nejvíce upozornil videem na Instagramu, kde osahával ženu, což pak Haas „interně řešil“.

„Hlavní věcí jsou výsledky,“ říká o Mazepinovi Sirotkin. „Ať už uděláte cokoli, abyste napravili situaci mimo trať, musíte si výsledky posílit svůj vlastní obraz. Celá tato situace nepřispívá k hladkému a pohodlnému zahájení sezóny. Pokud bude mít dobré výsledky, mnoho věcí bude zapomenuto. Pokud se pilotovi na trati nedaří, vše si okamžitě zapamatuje.“

Další článek: Praga představila novou verzi vozu R1

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.