Mezi Alonsem a Oconem to bude na začátku sezóny vyrovnané, myslí si Sirotkin

Sergej Sirotkin velmi dobře zná prostředí Renaultu. Podle jeho názoru to mezi Fernandem Alonsem a Estebanem Oconem bude minimálně na začátku sezóny vyrovnané.

Sergej Sirotkin závodil ve formuli 1 v roce 2018 za Williams. Vloni ale plnil roli rezervního jezdce Renaultu, takže situaci u týmu, který se přejmenoval na Alpine, velmi dobře zná.

Kromě názvu týmu se mění vedení – Cyril Abiteboul skončil a také jeden z jezdců. Do F1 se vrací Fernando Alonso.

„Myslím si, že alespoň v počáteční fázi bude souboj mezi Alonsem a Oconem velmi těsný,“ řekl Sirotkin pro ruský Championat.

„Esteban si hodně pomohl ziskem pódia. V Abú Dhabí bylo vidět, že z něj spadlo velké břemeno a může v závodech jezdit uvolněnějším způsobem. To je velmi důležité. Pokud jste pod určitým napětím, prohráváte.“

De Meo dává Alpine pro letošní rok jednoduchý cíl

De Meo dává Alpine pro letošní rok jednoduchý cíl

Podle Sirotkina jsou Alonso a Ocon v odlišných situacích. Francouz zná dobře současný tým, vloni závodil. Alonso přichází do týmu, za který už dvakrát jezdil, ale naposledy před mnoha lety. 

„Esteban bude lépe rozumět týmu a vozu. Neočekávám, že bude úplně ve stínu Alonsa. Myslím, že pro Fernanda bude velmi obtížné být okamžitě na úrovni, kde Daniel zanechal své auto. Fernando bude určitě mít mnoho požadavků na tým, ale tým bude mít také vysoké požadavky na Fernanda.“

Daniil Kvjat skončil ve formuli 1, ale bez Rusů královna motorsportu nebude. U Haasu bude debutovat Nikita Mazepin. Ten na sebe zatím nejvíce upozornil videem na Instagramu, kde osahával ženu, což pak Haas „interně řešil“.

„Hlavní věcí jsou výsledky,“ říká o Mazepinovi Sirotkin. „Ať už uděláte cokoli, abyste napravili situaci mimo trať, musíte si výsledky posílit svůj vlastní obraz. Celá tato situace nepřispívá k hladkému a pohodlnému zahájení sezóny. Pokud bude mít dobré výsledky, mnoho věcí bude zapomenuto. Pokud se pilotovi na trati nedaří, vše si okamžitě zapamatuje.“

Váš názor Další článek: Praga představila novou verzi vozu R1
13:38 | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
12:36 | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.
16. října | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00