Mezi Alonsem a Oconem to bude na začátku sezóny vyrovnané, myslí si Sirotkin

Sergej Sirotkin velmi dobře zná prostředí Renaultu. Podle jeho názoru to mezi Fernandem Alonsem a Estebanem Oconem bude minimálně na začátku sezóny vyrovnané.

Sergej Sirotkin závodil ve formuli 1 v roce 2018 za Williams. Vloni ale plnil roli rezervního jezdce Renaultu, takže situaci u týmu, který se přejmenoval na Alpine, velmi dobře zná.

Kromě názvu týmu se mění vedení – Cyril Abiteboul skončil a také jeden z jezdců. Do F1 se vrací Fernando Alonso.

„Myslím si, že alespoň v počáteční fázi bude souboj mezi Alonsem a Oconem velmi těsný,“ řekl Sirotkin pro ruský Championat.

„Esteban si hodně pomohl ziskem pódia. V Abú Dhabí bylo vidět, že z něj spadlo velké břemeno a může v závodech jezdit uvolněnějším způsobem. To je velmi důležité. Pokud jste pod určitým napětím, prohráváte.“

De Meo dává Alpine pro letošní rok jednoduchý cíl

De Meo dává Alpine pro letošní rok jednoduchý cíl

Podle Sirotkina jsou Alonso a Ocon v odlišných situacích. Francouz zná dobře současný tým, vloni závodil. Alonso přichází do týmu, za který už dvakrát jezdil, ale naposledy před mnoha lety. 

„Esteban bude lépe rozumět týmu a vozu. Neočekávám, že bude úplně ve stínu Alonsa. Myslím, že pro Fernanda bude velmi obtížné být okamžitě na úrovni, kde Daniel zanechal své auto. Fernando bude určitě mít mnoho požadavků na tým, ale tým bude mít také vysoké požadavky na Fernanda.“

Daniil Kvjat skončil ve formuli 1, ale bez Rusů královna motorsportu nebude. U Haasu bude debutovat Nikita Mazepin. Ten na sebe zatím nejvíce upozornil videem na Instagramu, kde osahával ženu, což pak Haas „interně řešil“.

„Hlavní věcí jsou výsledky,“ říká o Mazepinovi Sirotkin. „Ať už uděláte cokoli, abyste napravili situaci mimo trať, musíte si výsledky posílit svůj vlastní obraz. Celá tato situace nepřispívá k hladkému a pohodlnému zahájení sezóny. Pokud bude mít dobré výsledky, mnoho věcí bude zapomenuto. Pokud se pilotovi na trati nedaří, vše si okamžitě zapamatuje.“

Další článek: Praga představila novou verzi vozu R1

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00