Mexiko zvažuje pořádání závodu formule 1

Sergio Pérez vrátil Mexiko do formule 1 a v budoucnu by se mohla vrátit formule 1 do Mexika, kde se Grand Prix jela naposledy v roce 1992.
Mexiko zvažuje pořádání závodu formule 1

Formule 1 má teď v Mexiku silnou podporu díky rodině miliardáře Carlose Slima. Jeho finance pomohly k závodní sedačce Sergiu Pérezovi u Sauberu a možná pomůžou také Mexiku k návratu do kalendáře. "Zkoumáme tu možnost," potvrdil Carlos Slim mladší, jenž je členem Mezinárodní automobilové federace, pro Reuters.

V úvahu zatím připadají dva okruhy. První je trať Hermanos Rodriguez poblíž hlavního města, druhou možnost představuje městská trať v Guadalajaře. Oba okruhy by si však vyžádaly nemalé investice na modernizaci, aby odpovídaly standardům formule 1.

V uplynulých dnech navštívil Mexiko prezident FIA Jean Todt, jenž potvrdil, že by se mohlo vrátit do kalendáře Grand Prix. "Mexiko je dnes silnou ekonomikou a jsem přesvědčený, že v budoucnu to bude možné," uvedl. "Víme, že jsou závody nákladné. Pro závod je třeba splnit několik kritérií, především co se bezpečnosti (na okruhu) týče."

Bernie Ecclestone v minulosti opakovaně prohlásil, že je návratu formule 1 do Mexika nakloněn.

Diskuze (48) Další článek: Red Bull: Není čas na defenzivu, začali bychom chybovat