Mexiko Ferrari nevyšlo, Vettel přesto nejspolehlivějším jezdcem

Velká cena Mexika se zapíše do historie týmu Ferrari, ale ne zrovna tím nejlepším způsobem. Ani jeden vůz Scuderie cíl neviděl, což není zrovna běžné.
Mexiko Ferrari nevyšlo, Vettel přesto nejspolehlivějším jezdcem

Ferrari skončilo bez bodů poprvé od GP Japonska 2014, kde Alonsa vyřadila elektronika a Räikkönen skončil 12. se ztrátou jednoho kola.

Jenomže včera nejen že Ferrari nebodovalo, ale ani nevidělo cíl a dokonce ani nebylo v závodě klasifikováno – to by musel některý z jezdců odjet 90 % kol závodu, což se nestalo. Vettel kolidoval sám, Räikkönen po kontaktu s Bottasem.

Bylo to poprvé od GP Austrálie 2006, kdy žádný z jezdců Ferrari nebyl klasifikován. Massa tehdy kolidoval v prvním kole, Schumacher pak skončil v kole 32/57.

Podobný průběh měl pro jezdce Ferrari také stejný závod o tři roky později. To bylo naposledy, kdy cíl závodu neviděl žádný z jezdců Ferrari. Massa skončil v kole 45/58, Räikkönen v kole 55/58. Fin tedy do cíle nedojel, ale ve výsledcích GP Austrálie 2009 byl klasifikován.

Pro Sebastiana Vettela to bylo letos druhé odstoupení a to po defektu ve Spa. Na druhou stranu je to ale jezdec s nejvyšším počtem ujetých kol. Jako jediný se už přehoupnul přes hranici 1000 kol. Na dalších místech jsou Pérez a Hamilton, ale těm do tisícovky ještě pár kol chybí (Pérez 998 kol, Hamilton 994 kol). 

Foto: Getty Images / Lars Baron

Diskuze (25) Další článek: Red Bullu se krátí čas, Ricciardo už dostal nabídku z NASCAR