Mexičan Guerra se stal překvapivým vítězem letošního Závodu šampionů

Nečekaného vítěze přinesl letošní ročník Závodu šampionů, který se konal na stadionu Foro Sol na okruhu bratří Rodriguézů v Mexiku. Domácí hvězda rallye Benito Guerra ve finále porazil bývalého vítěze závodu 24h Le Mans Loïca Duvala.
Mexičan Guerra se stal překvapivým vítězem letošního Závodu šampionů

Guerra si s Duvalem ve finále poradil poměrem 2:0. Mexičan se v Závodu šampionů předtím objevil jen v roce 2012 po svém vítězství v PWRC.

Na své cestě za letošním triumfem porazil i současné piloty formule 1 Pierra Gaslyho a čtyřnásobného mistra světa Sebastiana Vettela. V semifinále pak narazil na krajana Estebana Gutiérreze, který na něj rovněž nestačil.

Duval se do finále dostal přes loňského šampiona Indy Lights Patricia O'Warda, kterého v semifinále porazil ve vozech KTM X-Bow. Mexickým jezdcům se před domácími fanoušky velmi dařilo, když ze čtyř semifinalistů byli tři Mexičané.

Nevedlo se naopak loňskému vítězi Závodu šampionů Davidu Coulthardovi. Bývalý pilot formule 1 letos nevyhrál ani jednu jízdu a se soutěží se rozloučil již po jízdách v základních skupinách.

Ze základní části se nedokázal dále dostat ani Vettel. O moc dále se nedostal ani Mick Schumacher, který se ve čtvrtfinále musel sklonit před Gutiérrezem.

Foto: Getty Images / Mike Hewitt

Další článek: Ricciardo: Za mým přestupem do Renaultu byla i obava z Hondy

27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00