Mexičan Guerra se stal překvapivým vítězem letošního Závodu šampionů

Nečekaného vítěze přinesl letošní ročník Závodu šampionů, který se konal na stadionu Foro Sol na okruhu bratří Rodriguézů v Mexiku. Domácí hvězda rallye Benito Guerra ve finále porazil bývalého vítěze závodu 24h Le Mans Loïca Duvala.
Mexičan Guerra se stal překvapivým vítězem letošního Závodu šampionů

Guerra si s Duvalem ve finále poradil poměrem 2:0. Mexičan se v Závodu šampionů předtím objevil jen v roce 2012 po svém vítězství v PWRC.

Na své cestě za letošním triumfem porazil i současné piloty formule 1 Pierra Gaslyho a čtyřnásobného mistra světa Sebastiana Vettela. V semifinále pak narazil na krajana Estebana Gutiérreze, který na něj rovněž nestačil.

Duval se do finále dostal přes loňského šampiona Indy Lights Patricia O'Warda, kterého v semifinále porazil ve vozech KTM X-Bow. Mexickým jezdcům se před domácími fanoušky velmi dařilo, když ze čtyř semifinalistů byli tři Mexičané.

Nevedlo se naopak loňskému vítězi Závodu šampionů Davidu Coulthardovi. Bývalý pilot formule 1 letos nevyhrál ani jednu jízdu a se soutěží se rozloučil již po jízdách v základních skupinách.

Ze základní části se nedokázal dále dostat ani Vettel. O moc dále se nedostal ani Mick Schumacher, který se ve čtvrtfinále musel sklonit před Gutiérrezem.

Foto: Getty Images / Mike Hewitt

Další článek: Ricciardo: Za mým přestupem do Renaultu byla i obava z Hondy

22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.
22. května | Aby to Renaultem ve F1 nakonec nedopadlo úplně jinak a Ricciardo nebyl rád, že je rád. odkaz