Mexičan Guerra se stal překvapivým vítězem letošního Závodu šampionů

Nečekaného vítěze přinesl letošní ročník Závodu šampionů, který se konal na stadionu Foro Sol na okruhu bratří Rodriguézů v Mexiku. Domácí hvězda rallye Benito Guerra ve finále porazil bývalého vítěze závodu 24h Le Mans Loïca Duvala.
Mexičan Guerra se stal překvapivým vítězem letošního Závodu šampionů

Guerra si s Duvalem ve finále poradil poměrem 2:0. Mexičan se v Závodu šampionů předtím objevil jen v roce 2012 po svém vítězství v PWRC.

Na své cestě za letošním triumfem porazil i současné piloty formule 1 Pierra Gaslyho a čtyřnásobného mistra světa Sebastiana Vettela. V semifinále pak narazil na krajana Estebana Gutiérreze, který na něj rovněž nestačil.

Duval se do finále dostal přes loňského šampiona Indy Lights Patricia O'Warda, kterého v semifinále porazil ve vozech KTM X-Bow. Mexickým jezdcům se před domácími fanoušky velmi dařilo, když ze čtyř semifinalistů byli tři Mexičané.

Nevedlo se naopak loňskému vítězi Závodu šampionů Davidu Coulthardovi. Bývalý pilot formule 1 letos nevyhrál ani jednu jízdu a se soutěží se rozloučil již po jízdách v základních skupinách.

Ze základní části se nedokázal dále dostat ani Vettel. O moc dále se nedostal ani Mick Schumacher, který se ve čtvrtfinále musel sklonit před Gutiérrezem.

Foto: Getty Images / Mike Hewitt

Diskuze (73) Další článek: Ricciardo: Za mým přestupem do Renaultu byla i obava z Hondy
17:31 | Mattia Binotto prozradil, že matná barva Ferrari je z důvodu výkonu a ne designu. Tým díky tomu ušetřil pár stovek gramů.
16:50 | Billy Monger si vyzkouší roli moderátora. Bude pracovat pro Channel 4.
14. února | Dnes ve 13:00 uvidíme nový vůz McLarenu. Živě na YT i F1sport
13. února | Esteban Gutiérrez pokračuje jako vývojový jezdec Mercedesu.

Nové vozy a testy

Nové vozy
Haas: 7. února 
Toro Rosso: 11. února
Williams: 11. února (barvy)
Renault: 12. února
Racing Point: 13. února (tým)
Mercedes: 13. února
Red Bull: 13. února
McLaren: 14. února
Ferrari: 15. února
Alfa Romeo: 18. února
Testy
18.února-21. února
26. února-1.března