Merhiho setrvání u Manoru se zdá být jisté

Sportovní ředitel Manoru Graeme Lowdon je spokojen se současnou jezdeckou sestavou týmu.
Merhiho setrvání u Manoru se zdá být jisté

To je dobrá zpráva zejména pro Roberta Merhiho. Španěl totiž s Manorem podepsal smlouvu zatím jen na úvodní závody sezóny.

Když Merhi, který kromě toho letos závodí ve Formuli Renault 3.5, smlouvu podepsal, připustil, že musí vzhledem k finanční situaci týmu najít sponzora, pokud si chce u Manoru zajistit smlouvu na delší dobu.

Jaká je budoucnost Manoru?

Jaká je budoucnost Manoru?

Ve svém prvním závodě sezóny v Malajsii dojel Merhi na 15. pozici, zatímco jeho týmovému kolegovi Willu Stevensovi problém s palivovým systémem nedovolil ani odstartovat.

Lowdon přitom nevidí důvod, proč by neměl Merhi u Manoru, se kterým závodil už v sezóně 2009 v Eurosérii Formule 3, pokračovat i v dalších závodech letošní sezóny F1. 

„Roberto s námi jel v roce 2009 v Evropské F3 a byli jsme jím skutečně ohromeni,” řekl Lowdon. „Odvedl skvělou práci a vždy jsme jej sledovali. Chtěli jsme přivést nové talenty a nakonec jsme to i udělali, nakonec ale musíme udělat to, co je nejlepší pro tým.”

„V tuhle chvíli je naše sestava pro tým tou správnou. Roberto (v Malajsii) odvedl prvotřídní práci.”

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Které jezdce letos stojí za to sledovat v nižších sériích?

16:10 | Verstappen doufá, že se letos vyhne penalizacím za překročení komponent pohonné jednotky.
24. února | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00