Merhiho setrvání u Manoru se zdá být jisté

Sportovní ředitel Manoru Graeme Lowdon je spokojen se současnou jezdeckou sestavou týmu.
Merhiho setrvání u Manoru se zdá být jisté

To je dobrá zpráva zejména pro Roberta Merhiho. Španěl totiž s Manorem podepsal smlouvu zatím jen na úvodní závody sezóny.

Když Merhi, který kromě toho letos závodí ve Formuli Renault 3.5, smlouvu podepsal, připustil, že musí vzhledem k finanční situaci týmu najít sponzora, pokud si chce u Manoru zajistit smlouvu na delší dobu.

Jaká je budoucnost Manoru?

Jaká je budoucnost Manoru?

Ve svém prvním závodě sezóny v Malajsii dojel Merhi na 15. pozici, zatímco jeho týmovému kolegovi Willu Stevensovi problém s palivovým systémem nedovolil ani odstartovat.

Lowdon přitom nevidí důvod, proč by neměl Merhi u Manoru, se kterým závodil už v sezóně 2009 v Eurosérii Formule 3, pokračovat i v dalších závodech letošní sezóny F1. 

„Roberto s námi jel v roce 2009 v Evropské F3 a byli jsme jím skutečně ohromeni,” řekl Lowdon. „Odvedl skvělou práci a vždy jsme jej sledovali. Chtěli jsme přivést nové talenty a nakonec jsme to i udělali, nakonec ale musíme udělat to, co je nejlepší pro tým.”

„V tuhle chvíli je naše sestava pro tým tou správnou. Roberto (v Malajsii) odvedl prvotřídní práci.”

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Diskuze (10) Další článek: Které jezdce letos stojí za to sledovat v nižších sériích?
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
24. října | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen