Merhiho mrzí, že peníze mají v F1 přednost před talentem

Roberto Merhi je frustrován tím, že talentovaní jezdci jako Stoffel Vandoorne kvůli nedostatku financí nemají šanci získat závodní sedačku ve formuli 1.
Merhiho mrzí, že peníze mají v F1 přednost před talentem

Španěl má za sebou svou první sezónu u Manoru, i on se však potýkal s nedostatkem financí a v několika závodech v závěru roku jej nahradil Alexander Rossi.

Webu F1i Merhi řekl, že talentovaní jezdci, jako například letošní šampion GP2 Stoffel Vandoorne, který bude příští rok pouze rezervním jezdcem McLarenu, si zaslouží sedačku v F1.

„I letos jsem neměl žádné peníze,“ přiznal Merhi. „Je to těžké, když ale vidíte jezdce jako Vandoorne, kteří v tuto chvíli nemají sedačku F1, tak je to frustrující. Ne jen pro mě, spousta dobrých jezdců má talent, jsou na úrovni pilotů F1 nebo jsou i lepší než oni, v závodě ale nedostanou šanci.“

„Myslím, že jsem měl letos opravdu štěstí, když jsem pro ně mohl závodit bez finančních prostředků. Upřímně jsem hrdý a chci jim poděkovat za možnost stát se pilotem F1, kterou mi dali. Nakonec, je opravdu těžké se sem bez peněz dostat.“

Merhi: Raději GP3 než rezervní jezdec

Merhi: Raději GP3 než rezervní jezdec

Svou sezónu přitom Merhi hodnotí pozitivně. Šampion Euroserie formule 3 z roku 2011 skončil nejlépe na dvanácté pozici v Silverstone. Svého týmového kolegu Willa Stevense přitom v závodech porazil poměrem 7:6.

„V prvních závodech jsem se trápil, byly mezi námi i jisté váhové rozdíly a podobně. Will byl na začátku rychlejší, s vozem F1 měl také více zkušeností než já.“

„Myslím ale, že od Monaka dále jsem už byl lepší, v závodech jsem skončil vždy před ním. Monza byla jedinou tratí, kde jsem proti němu nic nezmohl, ve všech ostatních od Monaka po Soči jsem ho v závodě vždy porazil a měl jsem i lepší rychlost.“

„Bylo to opravdu dobré. První dva závody, kde jsme nastoupili oba dva (Šanghaj a Bahrajn), a pak Barcelona a Abú Dhabí - ty byly opravdu hodně, hodně špatné, ostatní závody ale byly podle mě vážně dobré. Až do Soči jsem se krok za krokem zlepšoval a bylo to dobré, Abú Dhabí ale bylo hrozné,“ uzavírá své hodnocení sezóny Merhi.

Foto: Getty Images / Clive Rose

Další článek: Alonsův manažér: Ferrari je v našich srdcích

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.