Merhi věří, že bude v Abú Zabí závodit pro Caterham

Španěl má podle svých slov smlouvu, která mu zajišťuje start ve velké ceně, pokud některý z regulérních závodníků vypadne ze hry.
Merhi věří, že bude v Abú Zabí závodit pro Caterham

Roberto Merhi se domnívá, že na základě své smlouvy bude ve Velké ceně Abú Zabí startovat pro tým Caterham.

Španěl se letos v barvách stáje třikrát objevil v pátečních trénincích a již byl kandidátem na závodní sedačku.

Merhiho otec Roberto Merhi st. se nechal slyšet, že jeho syn má smlouvu, podle které v případě výpadku Marcuse Ericssona nebo Kamuje Kobajašiho coby závodních jezdců týmu nastoupí právě Merhi.

Nyní by tak měl přijít na řadu, jelikož Ericsson oznámil rozvázání veškerých vztahů s Caterhamem, aby se mohl čistě věnovat své nové spolupráci se Sauberem pro rok 2015.

„Slyšel jsem historky o tom, že Finbarr O'Connell (ze společnosti Smith and Williamson, která má Caterham po jeho pádu ve správě - pozn. redakce) kontaktoval několik lidí, nebo že řada lidí kontaktovala jeho,“ řekl Merhi starší.

„Oni by měli vědět, co se děje, protože my máme kontrakt, který říká, že pokud jeden z hlavních jezdců nemůže jet, Roberto by měl závodit.

Jsou teď pod správou, to ale neznamená, že se věci musí změnit. Správa je o placení lidem, ale nemění aktivitu, nebo by neměla měnit aktivitu. Pokud existuje smlouva, musí tu smlouvu dodržovat a možná jí být zavázaní.

Tým tvrdí, že závodit bude. Už jsem slyšel pár úsměvných zpráv (o tom, kdo by mohl za tým startovat).“

Aktualizováno: Caterham se balí do Abú Dhabí

Aktualizováno: Caterham se balí do Abú Dhabí

Caterham vynechal poslední dvě velké ceny v USA a Brazílii, jelikož byl kvůli špatné finanční situaci v rukou insolvenčních správců. Podle svého prohlášení však posbíral dost peněz na to, aby se zúčastnil finále v Abú Zabí.

Dosud se objevily zprávy například o tom, že tým s nabídkou závodní sedačky oslovil vytrvalostního pilota Audi Andrého Lotterera, který pro stáj absolvoval Velkou cenu Belgie.

Lotterer už za Caterham závodit nechce

Lotterer už za Caterham závodit nechce

Merhiho otec je však přesvědčen, že Španěl si místo zaslouží i díky svým výkonům, které dosud v pátečních trénincích předvedl.

„Myslím, že Monza Robertovi hodně pomohla. Všichni věděli, že předtím nikdy neřídil vůz formule 1 a nejel s těmito pneumatikami, pak přijede do Monzy a je rychlejší (než Ericsson). To samé v Soči, což byla pro všechny nová trať.“

Další článek: Ecclestone: Marussia a Caterham nebudou nikomu chybět

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00