Merhi věří, že bude v Abú Zabí závodit pro Caterham

Španěl má podle svých slov smlouvu, která mu zajišťuje start ve velké ceně, pokud některý z regulérních závodníků vypadne ze hry.
Merhi věří, že bude v Abú Zabí závodit pro Caterham

Roberto Merhi se domnívá, že na základě své smlouvy bude ve Velké ceně Abú Zabí startovat pro tým Caterham.

Španěl se letos v barvách stáje třikrát objevil v pátečních trénincích a již byl kandidátem na závodní sedačku.

Merhiho otec Roberto Merhi st. se nechal slyšet, že jeho syn má smlouvu, podle které v případě výpadku Marcuse Ericssona nebo Kamuje Kobajašiho coby závodních jezdců týmu nastoupí právě Merhi.

Nyní by tak měl přijít na řadu, jelikož Ericsson oznámil rozvázání veškerých vztahů s Caterhamem, aby se mohl čistě věnovat své nové spolupráci se Sauberem pro rok 2015.

„Slyšel jsem historky o tom, že Finbarr O'Connell (ze společnosti Smith and Williamson, která má Caterham po jeho pádu ve správě - pozn. redakce) kontaktoval několik lidí, nebo že řada lidí kontaktovala jeho,“ řekl Merhi starší.

„Oni by měli vědět, co se děje, protože my máme kontrakt, který říká, že pokud jeden z hlavních jezdců nemůže jet, Roberto by měl závodit.

Jsou teď pod správou, to ale neznamená, že se věci musí změnit. Správa je o placení lidem, ale nemění aktivitu, nebo by neměla měnit aktivitu. Pokud existuje smlouva, musí tu smlouvu dodržovat a možná jí být zavázaní.

Tým tvrdí, že závodit bude. Už jsem slyšel pár úsměvných zpráv (o tom, kdo by mohl za tým startovat).“

Caterham vynechal poslední dvě velké ceny v USA a Brazílii, jelikož byl kvůli špatné finanční situaci v rukou insolvenčních správců. Podle svého prohlášení však posbíral dost peněz na to, aby se zúčastnil finále v Abú Zabí.

Dosud se objevily zprávy například o tom, že tým s nabídkou závodní sedačky oslovil vytrvalostního pilota Audi Andrého Lotterera, který pro stáj absolvoval Velkou cenu Belgie.

Merhiho otec je však přesvědčen, že Španěl si místo zaslouží i díky svým výkonům, které dosud v pátečních trénincích předvedl.

„Myslím, že Monza Robertovi hodně pomohla. Všichni věděli, že předtím nikdy neřídil vůz formule 1 a nejel s těmito pneumatikami, pak přijede do Monzy a je rychlejší (než Ericsson). To samé v Soči, což byla pro všechny nová trať.“

Další článek: Ecclestone: Marussia a Caterham nebudou nikomu chybět

Témata článku: , , ,