Merhi věří, že bude v Abú Zabí závodit pro Caterham

Španěl má podle svých slov smlouvu, která mu zajišťuje start ve velké ceně, pokud některý z regulérních závodníků vypadne ze hry.
Merhi věří, že bude v Abú Zabí závodit pro Caterham

Roberto Merhi se domnívá, že na základě své smlouvy bude ve Velké ceně Abú Zabí startovat pro tým Caterham.

Španěl se letos v barvách stáje třikrát objevil v pátečních trénincích a již byl kandidátem na závodní sedačku.

Merhiho otec Roberto Merhi st. se nechal slyšet, že jeho syn má smlouvu, podle které v případě výpadku Marcuse Ericssona nebo Kamuje Kobajašiho coby závodních jezdců týmu nastoupí právě Merhi.

Nyní by tak měl přijít na řadu, jelikož Ericsson oznámil rozvázání veškerých vztahů s Caterhamem, aby se mohl čistě věnovat své nové spolupráci se Sauberem pro rok 2015.

„Slyšel jsem historky o tom, že Finbarr O'Connell (ze společnosti Smith and Williamson, která má Caterham po jeho pádu ve správě - pozn. redakce) kontaktoval několik lidí, nebo že řada lidí kontaktovala jeho,“ řekl Merhi starší.

„Oni by měli vědět, co se děje, protože my máme kontrakt, který říká, že pokud jeden z hlavních jezdců nemůže jet, Roberto by měl závodit.

Jsou teď pod správou, to ale neznamená, že se věci musí změnit. Správa je o placení lidem, ale nemění aktivitu, nebo by neměla měnit aktivitu. Pokud existuje smlouva, musí tu smlouvu dodržovat a možná jí být zavázaní.

Tým tvrdí, že závodit bude. Už jsem slyšel pár úsměvných zpráv (o tom, kdo by mohl za tým startovat).“

Aktualizováno: Caterham se balí do Abú Dhabí

Aktualizováno: Caterham se balí do Abú Dhabí

Caterham vynechal poslední dvě velké ceny v USA a Brazílii, jelikož byl kvůli špatné finanční situaci v rukou insolvenčních správců. Podle svého prohlášení však posbíral dost peněz na to, aby se zúčastnil finále v Abú Zabí.

Dosud se objevily zprávy například o tom, že tým s nabídkou závodní sedačky oslovil vytrvalostního pilota Audi Andrého Lotterera, který pro stáj absolvoval Velkou cenu Belgie.

Lotterer už za Caterham závodit nechce

Lotterer už za Caterham závodit nechce

Merhiho otec je však přesvědčen, že Španěl si místo zaslouží i díky svým výkonům, které dosud v pátečních trénincích předvedl.

„Myslím, že Monza Robertovi hodně pomohla. Všichni věděli, že předtím nikdy neřídil vůz formule 1 a nejel s těmito pneumatikami, pak přijede do Monzy a je rychlejší (než Ericsson). To samé v Soči, což byla pro všechny nová trať.“

Další článek: Ecclestone: Marussia a Caterham nebudou nikomu chybět

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.