Merhi: Raději GP3 než rezervní jezdec

Roberto Merhi zatím neví, kam povedou jeho kroky v příštím roce. Samozřejmě by rád zůstal u Manoru, ale sedačku zatím u tohoto týmu nemá jistou vůbec nikdo.
Merhi: Raději GP3 než rezervní jezdec

Merhi musel své místo přenechat Rossimu. Do vozu se vrátí až v Abú Dhabí. „Pro mě je to opravdu nudné, přijet na trati a nemít možnost řídit auto,“ řekl pro Autosport. „Být jen třetím jezdcem není to, co bych hledal. Nerad jezdím na trať s tím, že nemohu jezdit. Raději bych řídil vůz GP3, než být třetím jezdcem ve formuli 1, protože závodění je mnohem větší zábava.“

Manor bude mít příští rok pohonnou jednotku Mercedesu a převodovku od Williamsu.

„Manor bude v příštím roce v mnohem lepší pozici pro získání bodů než v letošním bode, a to zvyšuje mou touhu být s týmem.“

Pokud to nevyjde, Merhi mluví o IndyCar nebo WEC.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: F1 není jen o motoru, říká Button

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.