Merhi chce závodit ve formuli Renault i v F1 současně

Roberto Merhi se před pár dny stal druhým jezdcem Manoru. Původně měl ale letos jezdit za tým Pons v šampionátu formule Renault 3.5.
Merhi chce závodit ve formuli Renault i v F1 současně

Zatím není jasné, zda Merhi bude u Manoru jezdit po celou sezónu. Prozatím byl potvrzen minimálně pro úvodní závody. Možná právě proto se nechce vzdát sedačky u týmu Pons.

Přestože se to může zdát jako náročné a podivné, není to zase tak neobvyklé. Vettel, Alguersuari a Ricciardo také zůstávali ve formuli Renault poté, co usedli do kokpitu F1. V jejich případě to ale bylo v sezónách 2006, 2009 a 2011 uprostřed sezóny.

„Chci se o to pokusit, protože Pons opravdu hodně tvrdě bojoval, aby mě dokázal dostat do auta a našel sponzory. Bylo by hodně špatné, kdybych jim teď řekl: ‘Už za vás nebudu jezdit.’“

Kalendáře obou závodní sérií se kryjí jen v Monaku, kde už ale Merhi stejně nemusí být jezdcem Manoru.

Foto: Mark Thompson / Getty Images

Další článek: Whitmarsh má novou práci, míří na moře

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.