Mercedesy měly v Brazílii problémy s vyvážením

Nico Rosberg měl díky potížím s vyvážením a přetáčivostí problémy s pneumatikami a dojel sedmý. Michael Schumacher po kolizi s Brunem Sennou vypadl z bodovaných pozic.
Mercedesy měly v Brazílii problémy s vyvážením

Závěr sezony nevyšel Mercedesu podle představ. Nico Rosberg dojel ve Velké ceně Brazílie na okruhu Josého Carlose Paceho v předměstí Sao Paula Interlagos sedmý, Michaelu Schumacherovi závod zničila kolize s Brunem Sennou. V souboji o deváté místo si poškodil levou zadní pneumatiku a musel neplánovaně do boxů. V cíli byl patnáctý.

Rosberg očekával v cíli lepší výsledek. "Neměl jsem dobrý start, díky vysoké teplotě tratě se mi přehřívaly pneumatiky, takže jsem se o ně po celý závod nedokázal správně starat, což se projevilo na rychlosti," vysvětloval Němec. "Těším se, co přijde. Doufám, že v roce 2012 budeme lepší. Těším se na vzrušující zimu, kdy budeme tvrdě pracovat na vývoji lepšího auta na další sezonu."

Schumacher litoval kolize se Sennou, která ho vyřadila z bodovaných pozic. "Nehoda byla způsobena nedostatkem zkušeností, takové věci se stávají. Jinak jsme mohli zajet hezký závod a získat určité body," rekapituloval sedminásobný šampión incident z desátého kola. Poté se snažil bojovat a doufal v déšť. "Ten nepřišel. V prvním stintu po nehodě auto nebylo dobře vyvážené, chovalo se přetáčivě."

Vyvážení se zlepšilo až v posledním stintu. "Teď se těšíme na další sezonu. Věřím, že s úsilím, které dáváme do vývoje auta, se můžeme posunout, kam Mercedes patří, tedy bojovat o samotný vrchol."

Šéf týmu Ross Brawn upřesnil, že Rosberg měl problémy s vyvážením a přetáčivostí. Líbil se mu i souboj Senny a Schumachera, ale jen do zmíněné kolize. "Senna ukázal svou nezkušenost. Snažil se bránit pozici, kterou už ztratil. Kontakt Michaelovi zničil závod. Po neplánované zastávce Michael ukázal rychlost auta," vysvětlil zkušený stratég, poděkoval týmu i partnerům a vyzvedl úspěchy, na které může být Mercedes hrdý. "Například silné zastávky v boxech. Víme, že příští rok musíme dát všechny silné stránky dohromady."

Diskuze (37) Další článek: Novější týmy: Letošní sezonu nejlépe zvládl Lotus
16:40 | Divák narušil přenosy F1 po celém světě. Mňoukáním imitoval zvuk formulí odkaz
15:04 | Závod šampionů bude v roce 2019 v Mexiku.
21. října | U obou mercedesů se mění vodní pumpy. (via AMuS)
21. října | Na obou vozech Mercedesu se pracuje. Převodovky jsou venku... možná jde ale jen o preventivní prohlídky.

GP Mexika 2018

Pátek 26. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 27. října 2018
3. trénink 17.00–18.00
Kvalifikace 20.00–21.00
Neděle 28. října 2018
Závod 20.10