Mercedesy byly dnes pořádně vidět

Michael Schumacher po startu z posledního místa dojel na páté pozici. Týmový kolega Nico Rosberg úžasně odstartoval a chvíli dokonce vedl závod, nakonec však skončil šestý.
Mercedesy byly dnes pořádně vidět

Sedminásobný mistr světa Michael Schumacher dnes oslavil dvacáté výročí svého debutu ve formuli 1. Po včerejší kvalifikaci nevypadaly Němcovy vyhlídky na dobré umístění v závodě příliš růžově, neboť jezdec nezajel ani jedno měřené kolo a na startu do závodu se tak postavil až na poslední místo. Díky několika hezkým předjížděcím manévrům dokázal Schumacher získat devatenáct míst a dojet tak na hezkém pátém místě.

"Báječný konec nádherného víkendu tady ve Spa," komentuje dnešek Schumacher. "Myslím, že lepší než páté místo by dneska ani nebylo možné. Udělat devatenáct míst je skvělý pocit. Velkou motivací pro mě byla celá moje rodina, přátelé a všichni fanoušci tady. Chtěl bych jim všem poděkovat za jejich podporu. Každopádně tady pro mě dneska bylo hodně emocí a předjíždění," zakončuje Němec.

Týmový kolega Nico Rosberg se po startu z pátého místa dostal až na místo první, musel tedy předjet všechny top jezdce včetně lídra letošního šampionátu Sebastiana Vettela. Toto místo však nedokázal udržet a nakonec dojel na šesté pozici, tedy až za svým týmovým parťákem Schumacherem.

"Dnes jsem měl skvělý start a byl výborný pocit jet ve vedení závodu v Silver Arrow na tomto úžasném okruhu. Bylo senzační vidět za mnou kolonu tvořenou Red Bullem, McLarenem a Ferrari. Nicméně bylo těžké uvědomit si, že prostě nemáme formu na to, abychom zůstali vpředu. Tento víkend jsme ale udělali pokrok a dnešek byl pro tým dobrým výsledkem."

Diskuze (121) Další článek: Red Bull zvládl začátek na poškozených pneumatikách
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.
21. října | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
21. října | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
21. října | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00