Mercedesu se nepodařilo naplnit svá vysoká očekávání

Nico Rosberg po kvalifikaci přiznal, že doufal v lepší výsledek, než jakým bylo konečné šesté místo, Schumacher vzal dnešní neúspěch v podobě dvanácté startovní pozice na sebe.
Mercedesu se nepodařilo naplnit svá vysoká očekávání

Mercedesy patřily mezi nejrychlejší vozy během celého dosavadního průběhu závodního víkendu a tak oba jezdci vstupovali do kvalifikace s vysokými cíli. Ty se však nedostavily. Rosberg tvrdil, že jej na trati zdržoval Lewis Hamilton, na což si Mercedes posléze stěžoval také u sportovních komisařů. Ti ale Rosbergův názor nesdíleli a pilota McLarenu nijak nepotrestali.   

"Do kvalifikace jsme vstupovali se spoustou potenciálu, s dnešním výsledkem ale naneštěstí nemohu být spokojený. V průběhu (kvalifikace) jsme byli rychlí, když jsem ale začínal své poslední kolo, Lewis v poslední zatáčce zpomaloval. Své rychlé kolo jsem tak musel začít za ním, což znemožnilo to, abych zlepšil svůj čas. Víme, že v posledním sektoru je to zrádné, a máme tu dohodu, aby se takovéto věci nestávaly, takže je to frustrující," popsal celý incident ze svého pohledu Nico Rosberg.

Ten také podotkl, že zítra bude nesmírně důležité mít správnou strategii a pokud vše půjde hladce, mohl by si oproti své startovní pozici o několik míst polepšit.  

"Zítra to bude z pohledu strategie zajímavý závod a já doufám, že tu bude příležitost získat nějaká místa," dodal německý pilot.

Michael Schumacher byl jedním z těch, kteří dnes doplatili na nezvykle vyrovnané výkony celého startovního pole. Od postupu do závěrečné části kvalifikace jej dělilo pouhých sedm setin vteřiny.

"Jaká to těsná kvalifikace. Samozřejmě, nejsem nijak zvlášť spokojený s tím, že jsem nepostoupil z Q2, za to si ale můžu čistě já sám – nepodařilo se mi poskládat kolo dohromady. V mém prvním měřeném kole jsem byl v zatáčce číslo dvanáct příliš agresivní, poté jsem musel druhé kolo přerušit a zajet do boxů, protože pneumatiky už nadále nebyly v takovém stavu, abych se mohl zlepšit. Potom jsem byl v druhém kole trochu moc konzervativní, což nás stálo čas, protože dnes to bylo velmi vyrovnané," nechal se slyšet sedminásobný šampión.

Jelikož Schumacher nepostoupil mezi nejrychlejší desítku jezdů, může si vybrat, na které z obou směsí pneumatik Pirelli odstartuje do závodu. Navíc ušetřil celou jednu sadu navíc, což je podle něj alespoň malá útěcha v jeho nepříliš příznivé situaci.

"Na druhé straně, moje startovní pozice mi pro zítřek otevírá strategické možnosti. Mám dostupnou novou sadu pneumatik, což je pozitivní aspekt mé situace," uzavřel.

Další článek: Do závodu zřejmě nastoupí plná soupiska jezdců novějších stájí