Mercedesu se ambice na pódium rozplynuly před očima

Před závodem se čekalo, že právě Stříbrné šípy by mohly Vettelovi a Red Bullu nejvíce znepříjemnit cestu za vítězstvím. Neděle však měla jiný vývoj.
Mercedesu se ambice na pódium rozplynuly před očima

Lewis Hamilton si v kvalifikaci vyjel výborné druhé místo a zdálo se, že Mercedes je v Koreji ve formě. Závod však optimistická očekávání nenaplnil. Zejména Hamilton se s vozem trápil a nestačil na špici pole. Britský pilot byl v cíli na pátém místě.

"Nebyl to dobrý den a cítíme, že jsme si jako tým zasloužili víc. Poté, co se přede mě na startu dostal Grosjean, jsem se nemohl dostat zpátky. Zdálo se, že na ostatní ztrácíme kvůli špatné trakci. Ve druhém stintu jsem jel na středně tvrdých pneumatikách, ale najednou byla přední pravá guma úplně zničená. Když se vám tohle stane, pneumatiky začnou ztrácet teplotu, potýkáte se s nedotáčivostí a kola mají při brzdění tendenci se zablokovávat. Nebylo proto snadné udržet si konstantní rychlost. Byla to opravdu těžká fáze závodu. Musel jsem ale počkat do určitého kola, a až pak jsem mohl zajet do boxů. Po safety caru jsme prostě na Sauber po stránce trakce neměli. Náš vůz byl silný ve středním sektoru, ale nestačil na rovinkách. S Fernandem jsme svedli pěknou bitvu, ale co z toho, když to bylo jen o páté a šesté místo. Nebyl to vydařený závod, ale snad budeme mít větší štěstí v Suzuce," řekl Lewis Hamilton.

Ani Rosberg si nedokázal udržet svou startovní pozici. Na roštu byl pátý, do cíle však dokroužil i kvůli poruše přítlačného křídla na sedmém místě. Na letošní Koreu nebude vzpomínat zrovna v dobrém.

"Další perný závod. Nemůžu uvěřit tomu, co se stalo s křídlem - předjel jsem Lewise, jel jsem si pro stupně vítězů a o dvě sekundy později se přední křídlo prostě zlomilo. Bylo to celkem strašidelné, neboť to mohlo vyústit v nebezpečnou situaci. Inženýři mi naštěstí řekli, že mají situaci pod kontrolou a že můžu opatrně zajet do boxů. Je to škoda, vůz se dnes jinak choval skvěle, našel jsem dobré vyvážení, které se mi jinak v průběhu víkendu nedařilo nalézt. Tahle sezona je jak na houpačce. Je dobré, že už za týden se pojede další závod. Náš vůz je velmi konkurenceschopný a v porovnání s vozy na bedně jsem měl dobrou rychlost. Už se těším na další velké ceny," prohlásil Rosberg.

Další článek: Vettel: Je mi celkem jedno, kde titul získám

10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
10. května | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.