Mercedesu se ambice na pódium rozplynuly před očima

Před závodem se čekalo, že právě Stříbrné šípy by mohly Vettelovi a Red Bullu nejvíce znepříjemnit cestu za vítězstvím. Neděle však měla jiný vývoj.
Mercedesu se ambice na pódium rozplynuly před očima

Lewis Hamilton si v kvalifikaci vyjel výborné druhé místo a zdálo se, že Mercedes je v Koreji ve formě. Závod však optimistická očekávání nenaplnil. Zejména Hamilton se s vozem trápil a nestačil na špici pole. Britský pilot byl v cíli na pátém místě.

"Nebyl to dobrý den a cítíme, že jsme si jako tým zasloužili víc. Poté, co se přede mě na startu dostal Grosjean, jsem se nemohl dostat zpátky. Zdálo se, že na ostatní ztrácíme kvůli špatné trakci. Ve druhém stintu jsem jel na středně tvrdých pneumatikách, ale najednou byla přední pravá guma úplně zničená. Když se vám tohle stane, pneumatiky začnou ztrácet teplotu, potýkáte se s nedotáčivostí a kola mají při brzdění tendenci se zablokovávat. Nebylo proto snadné udržet si konstantní rychlost. Byla to opravdu těžká fáze závodu. Musel jsem ale počkat do určitého kola, a až pak jsem mohl zajet do boxů. Po safety caru jsme prostě na Sauber po stránce trakce neměli. Náš vůz byl silný ve středním sektoru, ale nestačil na rovinkách. S Fernandem jsme svedli pěknou bitvu, ale co z toho, když to bylo jen o páté a šesté místo. Nebyl to vydařený závod, ale snad budeme mít větší štěstí v Suzuce," řekl Lewis Hamilton.

Ani Rosberg si nedokázal udržet svou startovní pozici. Na roštu byl pátý, do cíle však dokroužil i kvůli poruše přítlačného křídla na sedmém místě. Na letošní Koreu nebude vzpomínat zrovna v dobrém.

"Další perný závod. Nemůžu uvěřit tomu, co se stalo s křídlem - předjel jsem Lewise, jel jsem si pro stupně vítězů a o dvě sekundy později se přední křídlo prostě zlomilo. Bylo to celkem strašidelné, neboť to mohlo vyústit v nebezpečnou situaci. Inženýři mi naštěstí řekli, že mají situaci pod kontrolou a že můžu opatrně zajet do boxů. Je to škoda, vůz se dnes jinak choval skvěle, našel jsem dobré vyvážení, které se mi jinak v průběhu víkendu nedařilo nalézt. Tahle sezona je jak na houpačce. Je dobré, že už za týden se pojede další závod. Náš vůz je velmi konkurenceschopný a v porovnání s vozy na bedně jsem měl dobrou rychlost. Už se těším na další velké ceny," prohlásil Rosberg.

Další článek: Vettel: Je mi celkem jedno, kde titul získám

16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).
16. září | Hamilton měl při restartu problém s brzdami, ze kterých se kouřilo a dokonce vyšlehl plamen. Tým uvedl, že to bylo způsobené nižším chlazením brzd kvůli profilu okruhu.

24 hodin Le Mans

Čtvrtek 17. září 2020
1. trénink 10.00–13.00
2. trénink 14.00–17.00 (ES2)
Kvalifikace 17.15–18.00 (ES2)
3. tréninik 20.00–00.00 (ES1)
Pátek 18. září 2020
4. trénink 10.00–11.00 (ES1)
Hyperpole 11.30–12.00 (ES1)
Sobota 19. září 2020
Warm-up 10.30-10:45 (ES1)
Start závodu 14.30 (ES1)