Mercedesu pomáhá v tažení za tituly psycholog

The Telegraph přinesl zajímavou informaci, podle které pomáhá Mercedesu v udržení dominance také psycholog.
Mercedesu pomáhá v tažení za tituly psycholog

Psychika je ve sportu extrémně důležitá. K čemu vám je každodenní několikaletý trénink, když pak nezvládnete tlak velké sportovní akce?

Formule 1 je na tom snad ještě hůře. Na jedné straně rozhodují detaily a sotva postřehnutelné okamžiky, na straně druhé leží obrovský tlak a stres. Jedna malá chyba mechanika může v dnešní formuli 1 zhatit boj o vítězství nebo dokonce o titul.

Není veřejným tajemstvím, že s psycholožkou spolupracuje Romain Grosjean ale podobné služby zřejmě nyní využívá také Mercedes.

Podle britských médií byl v boxech během Velké ceny Číny dr. Ceri Evans. Padesátiletý bývalý novozélandský fotbalista vystudoval psychologii na prestižním Oxfordu.

Evans během závodního víkendu podrobně sledoval práci mechaniků a inženýrů a podal podrobnou zprávu přímo Toto Wolffovi. Zatím není jasné, kterých dalších velkých cen se Evans zúčastní. Oficiálně působí pouze v pozici konzultanta a nemá přímý kontakt s Nico Rosbergem a Lewisem Hamiltonem.

Partnerství Hamiltona a Rosberga projde zatěžkávací zkouškou, míní Mercedes

Partnerství Hamiltona a Rosberga projde zatěžkávací zkouškou, míní Mercedes

Diskuze (3) Další článek: Formule 1 musí být neustálá show, myslí si Derek Warwick
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".