Mercedesu nesedlo počasí, zítra by měl být silnější

Černé monoposty měly menší potíže s vyvážením. Nezvyklé výsledky, kdy Mercedes nevyhrál ani jeden z pátečních tréninků, však podle pilotů nejsou žádnou pohromou.
Foto: Getty Images / Pool
Mercedesu nesedlo počasí, zítra by měl být silnější | Foto: Getty Images / Pool

Lewis Hamilton (2./5.)

Úřadující mistr světa zakončil den na pátém místě, přičemž za Strollem zaostal o tři desetiny sekundy. V kvalifikaci by to však již mělo být o něčem jiném.

„Upřímně to bylo celkem obtížné. Jako obvykle tu bylo dost větrno. Na jednu stranu to zdejší trať dělá speciální, ale autu to moc nesedlo. Vyvážení nebylo takové, jaké bych si představoval. Dnes večer se na to podíváme. Není to žádná tragédie, ale neřídilo se mi pohodlně.

Celkově jsem se necítil extra dobře, druhá sada pneumatik navíc nebyla tak dobrá jako první. To byl hlavní důvod. Ale nějak to vyřešíme, máme skvělé inženýry. To je na tomto týmu skvělé, dokážeme se ponořit hluboko na dno problému a přes noc provést velké změn,“ řekl Hamilton.

Valtteri Bottas (6./3.)

Finský závodník se na rozdíl od Hamiltona cítil lépe ve druhém tréninku. V tom prvním ztrácel na čelo sekundu.

„První trénink byl po stránce vyvážení horší, máme co zlepšovat, ale už odpoledne to nebylo tak zlé. Rozestupy jsou celkem malé, obvykle se navíc před kvalifikací umíme výrazně zlepšit. Takže nemám obavy.

Týmy Racing Point a Red Bull se tu zdají být silné. Zítra nicméně budou zcela jiné podmínky, trať bude chladnější, vítr bude foukat jiným směrem. Dnes jsme se trochu potýkali s přehříváním gum, ale špatné spaní z toho mít nebudu. Uvidíme, co dokážeme zítra z auta vymáčknout, a snad to bude stačit,“ doufá Bottas.

Další článek: Ve druhém tréninku byl nejrychlejší Stroll. Albon boural

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10