Mercedes zveřejnil obrázek letošního vozu MGP W02

Dva dny před zahájením testů ve Valencii zveřejnil Mercedes obrázek vozu MGP W02. Čelní pohled ukazuje návrat k tradičnějšímu pojetí nasávacího otvoru za jezdcem.
Mercedes zveřejnil obrázek letošního vozu MGP W02

Mercedes sice svůj letošní vůz MGP W02 představí až v úterý při testech ve Valencii, ale už dnes uvolnil první obrázek. Jedná se o počítačem vygenerovaný pohled zepředu.

Z obrázku je patrné, že se Mercedes novým modelem vrací k tradičnějšímu pojetí velkého nasávacího otvoru nahoře za jezdcem. Vepředu vyčnívá výše položený nos. Podle vyjádření týmu bude Stříbrný šíp používat vylepšenou verzi KERS na bázi řešení z roku 2009. Hlavní barvou vozu je stříbrná. Doplňuje ji zelené podsvícení poukazující na hlavního sponzora, malajsijský petrolejářský gigant Petronas.

Mercedes vstoupil do formule 1 s vlastním týmem loni, když převzal mistrovský BrawnGP. Díky ztrátě na nejlepší týmy se velmi brzy zaměřil na vývoj vozu pro rok 2011 a nyní se od něj hodně slibuje. V barvách Mercedesu budou opět závodit Němci Michael Schumacher a Nico Rosberg.

Další článek: Heidfeld se k Mercedesu nejspíš nevrátí