Mercedes: Ztrácíme sekundu, ale nepanikaříme

Tým Mercedes GP přiznal nemalou ztrátu na čelo startovního pole, ale stále je přesvědčený, že ji dožene díky balíku úprav ještě před prvním závodem.
Mercedes: Ztrácíme sekundu, ale nepanikaříme

"Od čela pole, kde chceme být, nás dělí asi sekunda," přiznal šéf týmu Ross Brawn v rozhovoru pro BBC. "Takže musíme získat sekundu díky vylepšením vozu a my si myslíme, že to můžeme dokázat. Ale nikdy nevíte, co udělají ostatní. Nastavili jsme si svůj plán a v Melbourne uvidíme, jestli je správný."

Ředitel stáje Nick Fry připomněl, že současnou situaci Mercedes očekával od začátku. "Co se týče výkonnosti na trati, není v tuto chvíli tak dobrá, jak bychom chtěli," řekl pro Reuters. "Ale má to dva hlavní důvody. První je, že auto mělo jisté problémy s chlazením a jezdilo s ne zcela optimálním balíkem aerodynamiky a chlazení. To samo o sobě znamená určitou časovou ztrátu."

"Druhý důvod je, že jsme do testů šli s lehce odlišnou strategií, náš vůz byl v základní konfiguraci a pro první závod připravujeme významný balík úprav. Řekněme to tak, že jsme věděli, že nebudeme nejrychlejší."

Proto Fry zůstává stejně jako Brawn v klidu. "Nepanikaříme, máme plán, držíme se ho a myslím, že až přijedeme do Austrálie, budeme v dobré formě." Ředitel Mercedesu ovšem uznal, že týmu nijak zvlášť nevadí odložený začátek sezóny, naopak.

"Pravda je, že ten čas navíc pomohl všem, možná kromě Ferrari, kterým auto podle všeho jezdilo dobře a rychle od samého začátku. Nebyla by to pravda, kdybych řekl, že nám to nepomohlo. Pomohlo a domnívám se, že ostatním týmům také."

Diskuze (55) Další článek: Senna a Clark se při pomyšlení na umělý déšť obrací v hrobech, říká Webber
9:43 | Kimi Räikkönen dnes slaví 39. narozeniny...
16. října | Pascal Wehrlein bude jezdit ve formuli E, takže do Toro Rosso zdá se nepůjde...
15. října | Latifi se sveze s vozem Force Indie v prvních trénincích v Austinu, Mexiku a Brazílii.
15. října | Heineken se stane partnerem formule E

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10