Mercedes: Ztrácíme sekundu, ale nepanikaříme

Tým Mercedes GP přiznal nemalou ztrátu na čelo startovního pole, ale stále je přesvědčený, že ji dožene díky balíku úprav ještě před prvním závodem.
Mercedes: Ztrácíme sekundu, ale nepanikaříme

"Od čela pole, kde chceme být, nás dělí asi sekunda," přiznal šéf týmu Ross Brawn v rozhovoru pro BBC. "Takže musíme získat sekundu díky vylepšením vozu a my si myslíme, že to můžeme dokázat. Ale nikdy nevíte, co udělají ostatní. Nastavili jsme si svůj plán a v Melbourne uvidíme, jestli je správný."

Ředitel stáje Nick Fry připomněl, že současnou situaci Mercedes očekával od začátku. "Co se týče výkonnosti na trati, není v tuto chvíli tak dobrá, jak bychom chtěli," řekl pro Reuters. "Ale má to dva hlavní důvody. První je, že auto mělo jisté problémy s chlazením a jezdilo s ne zcela optimálním balíkem aerodynamiky a chlazení. To samo o sobě znamená určitou časovou ztrátu."

"Druhý důvod je, že jsme do testů šli s lehce odlišnou strategií, náš vůz byl v základní konfiguraci a pro první závod připravujeme významný balík úprav. Řekněme to tak, že jsme věděli, že nebudeme nejrychlejší."

Proto Fry zůstává stejně jako Brawn v klidu. "Nepanikaříme, máme plán, držíme se ho a myslím, že až přijedeme do Austrálie, budeme v dobré formě." Ředitel Mercedesu ovšem uznal, že týmu nijak zvlášť nevadí odložený začátek sezóny, naopak.

"Pravda je, že ten čas navíc pomohl všem, možná kromě Ferrari, kterým auto podle všeho jezdilo dobře a rychle od samého začátku. Nebyla by to pravda, kdybych řekl, že nám to nepomohlo. Pomohlo a domnívám se, že ostatním týmům také."

Diskuze (55) Další článek: Senna a Clark se při pomyšlení na umělý déšť obrací v hrobech, říká Webber
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.