Mercedes: Ztrácíme sekundu, ale nepanikaříme

Tým Mercedes GP přiznal nemalou ztrátu na čelo startovního pole, ale stále je přesvědčený, že ji dožene díky balíku úprav ještě před prvním závodem.
Mercedes: Ztrácíme sekundu, ale nepanikaříme

"Od čela pole, kde chceme být, nás dělí asi sekunda," přiznal šéf týmu Ross Brawn v rozhovoru pro BBC. "Takže musíme získat sekundu díky vylepšením vozu a my si myslíme, že to můžeme dokázat. Ale nikdy nevíte, co udělají ostatní. Nastavili jsme si svůj plán a v Melbourne uvidíme, jestli je správný."

Ředitel stáje Nick Fry připomněl, že současnou situaci Mercedes očekával od začátku. "Co se týče výkonnosti na trati, není v tuto chvíli tak dobrá, jak bychom chtěli," řekl pro Reuters. "Ale má to dva hlavní důvody. První je, že auto mělo jisté problémy s chlazením a jezdilo s ne zcela optimálním balíkem aerodynamiky a chlazení. To samo o sobě znamená určitou časovou ztrátu."

"Druhý důvod je, že jsme do testů šli s lehce odlišnou strategií, náš vůz byl v základní konfiguraci a pro první závod připravujeme významný balík úprav. Řekněme to tak, že jsme věděli, že nebudeme nejrychlejší."

Proto Fry zůstává stejně jako Brawn v klidu. "Nepanikaříme, máme plán, držíme se ho a myslím, že až přijedeme do Austrálie, budeme v dobré formě." Ředitel Mercedesu ovšem uznal, že týmu nijak zvlášť nevadí odložený začátek sezóny, naopak.

"Pravda je, že ten čas navíc pomohl všem, možná kromě Ferrari, kterým auto podle všeho jezdilo dobře a rychle od samého začátku. Nebyla by to pravda, kdybych řekl, že nám to nepomohlo. Pomohlo a domnívám se, že ostatním týmům také."

Diskuze (55) Další článek: Senna a Clark se při pomyšlení na umělý déšť obrací v hrobech, říká Webber
20:00 | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.