Mercedes zpočátku nerozuměl novému motoru

V Belgii to vypadalo, že Ferrari bude mít navrch i po letní pauze. Jak se ale ukázalo, Mercedesu jen chvíli trvalo, než se pořádně seznámil s novou verzí pohonné jednotky.
Mercedes zpočátku nerozuměl novému motoru

Zlom ve vývoji sezony nastal ve Velké ceně Itálie. V té Hamilton odpověděl na porážku ze Spa a Ferrari ve zbytku ročníku nabíralo ztrátu. Jak prohlásil šéf Mercedesu Toto Wolff, horší forma stáje v Belgii byla zapříčiněna novou specifikací motoru. Ta týmu nejprve nesedla, následně pak pomohla získat další titul.

„Přivezli jsme do Spa vylepšený motor, kterému jsme v té době nerozuměli. Navíc jsme v Belgii měli i trochu smůlu, protože Ferrari mělo skvělou maximální rychlost a nám se nedařilo v zatáčce La Source, která je pro výkon na rovince extrémně důležitá.

Pak se nám podařilo se srovnat. Kalibrace motoru byla v Monze lepší. Inženýři už si s autem věděli rady a došlo nám, proč jsme v La Source měli potíže. Tyto znalosti jsme využili i v Singapuru.

Monza pro Ferrari znamenala i psychickou ránu. Kdyby Sebastian Vettel bez úhony přečkal kontakt v prvním kole, vyhrál by nebo dojel druhý. Ferrari do toho závodu dalo všechno, aby odčinilo tamní závod z předešlého roku, a přesto jsme vyhráli.

V Singapuru bylo Ferrari velkým favoritem, nakonec však bylo pomalejší. Tuto Formu jsme si převezli do Suzuky a Soči a bylo vyhráno,“ řekl Toto Wolff. Překonávání překážek podle jeho slov zapříčinilo, že si u Mercedesu letošní výhry cení více než loni.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Váš názor Další článek: Hamilton naštval své rodné město. Označil ho za slum
20. dubna | Tým Scuderia Praha vyhrál závod ve Spa...
19. dubna | Jenson Button se nezúčastní posledních dvou závodů WEC a to včetně Le Mans. Nahradí ho Vandoorne. Důvody? Rodinné (chce trávit více času se snoubenkou) a výkonnostní, kdy SMP Racing nestačí na toyoty.
18. dubna | Max Verstappen věří, že v polovině sezóny bude moci Red Bull vyhrávat závody.
17. dubna | Ferrari doufá, že Alfa Romeo nasadí co nejdříve novou řídicí elektroniku pohonné jednotky. Tým ji nestihl integrovat do vozu a Giovinazzi pak měl v kvalifikaci stejný problém jako Leclerc v Bahrajnu.

GP Ázerbájdžánu 2019

Pátek 26. dubna 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 27. dubna 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 28. dubna 2019
Závod 14.10