Mercedes zpočátku nerozuměl novému motoru

V Belgii to vypadalo, že Ferrari bude mít navrch i po letní pauze. Jak se ale ukázalo, Mercedesu jen chvíli trvalo, než se pořádně seznámil s novou verzí pohonné jednotky.
Mercedes zpočátku nerozuměl novému motoru

Zlom ve vývoji sezony nastal ve Velké ceně Itálie. V té Hamilton odpověděl na porážku ze Spa a Ferrari ve zbytku ročníku nabíralo ztrátu. Jak prohlásil šéf Mercedesu Toto Wolff, horší forma stáje v Belgii byla zapříčiněna novou specifikací motoru. Ta týmu nejprve nesedla, následně pak pomohla získat další titul.

„Přivezli jsme do Spa vylepšený motor, kterému jsme v té době nerozuměli. Navíc jsme v Belgii měli i trochu smůlu, protože Ferrari mělo skvělou maximální rychlost a nám se nedařilo v zatáčce La Source, která je pro výkon na rovince extrémně důležitá.

Pak se nám podařilo se srovnat. Kalibrace motoru byla v Monze lepší. Inženýři už si s autem věděli rady a došlo nám, proč jsme v La Source měli potíže. Tyto znalosti jsme využili i v Singapuru.

Monza pro Ferrari znamenala i psychickou ránu. Kdyby Sebastian Vettel bez úhony přečkal kontakt v prvním kole, vyhrál by nebo dojel druhý. Ferrari do toho závodu dalo všechno, aby odčinilo tamní závod z předešlého roku, a přesto jsme vyhráli.

V Singapuru bylo Ferrari velkým favoritem, nakonec však bylo pomalejší. Tuto Formu jsme si převezli do Suzuky a Soči a bylo vyhráno,“ řekl Toto Wolff. Překonávání překážek podle jeho slov zapříčinilo, že si u Mercedesu letošní výhry cení více než loni.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Váš názor Další článek: Hamilton naštval své rodné město. Označil ho za slum
18:00 | Dobrá zpráva: F1 bude vysílat živě první předsezónní testy. Špatná zpráva: V rámci F1TV, která není v ČR dostupná.
15:33 | Takhle si McLaren představuje F1 budoucnosti odkaz
22. ledna | Zdá se, že Ticktum má smůlu. Účastní se zimní asijské F3, ale body za super licenci podle Autosportu nedostane. FIA totiž požaduje, aby měla série alespoň 5 závodů a tato má jen 3.
22. ledna | Kuan-jü Čou bude vedle závodění ve F2 pracovat jako vývojový jezdec Renaultu. Čínský závodním prošel Jezdeckou akademií Ferrari.