Mercedes zpočátku nerozuměl novému motoru

V Belgii to vypadalo, že Ferrari bude mít navrch i po letní pauze. Jak se ale ukázalo, Mercedesu jen chvíli trvalo, než se pořádně seznámil s novou verzí pohonné jednotky.
Mercedes zpočátku nerozuměl novému motoru

Zlom ve vývoji sezony nastal ve Velké ceně Itálie. V té Hamilton odpověděl na porážku ze Spa a Ferrari ve zbytku ročníku nabíralo ztrátu. Jak prohlásil šéf Mercedesu Toto Wolff, horší forma stáje v Belgii byla zapříčiněna novou specifikací motoru. Ta týmu nejprve nesedla, následně pak pomohla získat další titul.

„Přivezli jsme do Spa vylepšený motor, kterému jsme v té době nerozuměli. Navíc jsme v Belgii měli i trochu smůlu, protože Ferrari mělo skvělou maximální rychlost a nám se nedařilo v zatáčce La Source, která je pro výkon na rovince extrémně důležitá.

Pak se nám podařilo se srovnat. Kalibrace motoru byla v Monze lepší. Inženýři už si s autem věděli rady a došlo nám, proč jsme v La Source měli potíže. Tyto znalosti jsme využili i v Singapuru.

Monza pro Ferrari znamenala i psychickou ránu. Kdyby Sebastian Vettel bez úhony přečkal kontakt v prvním kole, vyhrál by nebo dojel druhý. Ferrari do toho závodu dalo všechno, aby odčinilo tamní závod z předešlého roku, a přesto jsme vyhráli.

V Singapuru bylo Ferrari velkým favoritem, nakonec však bylo pomalejší. Tuto Formu jsme si převezli do Suzuky a Soči a bylo vyhráno,“ řekl Toto Wolff. Překonávání překážek podle jeho slov zapříčinilo, že si u Mercedesu letošní výhry cení více než loni.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Hamilton naštval své rodné město. Označil ho za slum

9:24 | V Barceloně začaly testy F3
17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen