Mercedes: Zlepšili jsme se, Red Bull nám ale klidné spaní nepřipravil

V kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie 2013 se Mercedesu dařilo naprosto perfektně. Lewis Hamilton si s přehledem vyjel pole position a Nico Rosberg výsledek týmu pak ještě podtrhl svým druhým místem.
Mercedes: Zlepšili jsme se, Red Bull nám ale klidné spaní nepřipravil

Lewis Hamilton si na domácí půdě vyjel svou letošní druhou pole position a ještě se mu podařilo porazit týmového kolegu Nica Rosberga o téměř půl sekundy. Sám pilot ale moc nevěří, že by sobotní úspěch dokázal v nedělním závodě proměnit ve vítězství, a to hlavně proto, že těsně za dvojicí Stříbrných šípů číhá duo z Red Bullu včele s trojnásobným šampionem a lídrem letošního šampionátu Sebastianem Vettelem.

"Myslím, že bude těžké za sebou Seba udržet," povzdechl si Hamilton. "Naše rychlost na delší vzdálenosti není už tak strašná, jako jsme v minulosti viděli, takže doufám, že s troškou ostražitosti můžeme o pneumatiky pečovat dostatečně na to, aby předvedly dobrý výsledek. Budu na to, stejně jako Nico, tlačit, abych to zkusil a udržel se vpředu."

Hamiltonovi přináší tato pole position nejen obyčejnou radost z dobrého výsledku, nýbrž i radost z triumfu na domácí půdě. "Je to neuvěřitelné," jásal mistr světa z roku 2008. "Je to pro mě stejný pocit jako v roce 2007. Jenom to, že tu vidím takový dav, je fantastické. Doufám, že pro ně zítra něco budeme moci udělat. Je to na týmu, oni odvedli fenomenální práci. Během víkendu jsem se ve voze necítil úplně stoprocentně, tak jsme jen rád, že jsem zajel takové kolo."

Nico Rosberg pak slova svého týmového kolegy o lepší formě Mercedesu a strachu z Red Bullu jen potvrdil: "Zítřek by měl být o něco lepší (ve srovnání s minulými závody, pozn. redakce).  Jsem si však jistý tím, že tam budou lepší týmy, než jsme my. Startovat takhle zpředu nám určitě pomůže, takže by mělo být možné získat dobrý výsledek."

Další článek: Hamilton a Rosberg ovládli kvalifikaci v Británii

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00