Mercedes: Zlepšili jsme se, Red Bull nám ale klidné spaní nepřipravil

V kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie 2013 se Mercedesu dařilo naprosto perfektně. Lewis Hamilton si s přehledem vyjel pole position a Nico Rosberg výsledek týmu pak ještě podtrhl svým druhým místem.
Mercedes: Zlepšili jsme se, Red Bull nám ale klidné spaní nepřipravil

Lewis Hamilton si na domácí půdě vyjel svou letošní druhou pole position a ještě se mu podařilo porazit týmového kolegu Nica Rosberga o téměř půl sekundy. Sám pilot ale moc nevěří, že by sobotní úspěch dokázal v nedělním závodě proměnit ve vítězství, a to hlavně proto, že těsně za dvojicí Stříbrných šípů číhá duo z Red Bullu včele s trojnásobným šampionem a lídrem letošního šampionátu Sebastianem Vettelem.

"Myslím, že bude těžké za sebou Seba udržet," povzdechl si Hamilton. "Naše rychlost na delší vzdálenosti není už tak strašná, jako jsme v minulosti viděli, takže doufám, že s troškou ostražitosti můžeme o pneumatiky pečovat dostatečně na to, aby předvedly dobrý výsledek. Budu na to, stejně jako Nico, tlačit, abych to zkusil a udržel se vpředu."

Hamiltonovi přináší tato pole position nejen obyčejnou radost z dobrého výsledku, nýbrž i radost z triumfu na domácí půdě. "Je to neuvěřitelné," jásal mistr světa z roku 2008. "Je to pro mě stejný pocit jako v roce 2007. Jenom to, že tu vidím takový dav, je fantastické. Doufám, že pro ně zítra něco budeme moci udělat. Je to na týmu, oni odvedli fenomenální práci. Během víkendu jsem se ve voze necítil úplně stoprocentně, tak jsme jen rád, že jsem zajel takové kolo."

Nico Rosberg pak slova svého týmového kolegy o lepší formě Mercedesu a strachu z Red Bullu jen potvrdil: "Zítřek by měl být o něco lepší (ve srovnání s minulými závody, pozn. redakce).  Jsem si však jistý tím, že tam budou lepší týmy, než jsme my. Startovat takhle zpředu nám určitě pomůže, takže by mělo být možné získat dobrý výsledek."

Další článek: Hamilton a Rosberg ovládli kvalifikaci v Británii

14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.
14:23 | F3: Kvalifikaci vyhrál Arthur Leclerc, Staněk 15.
12:39 | Fernando Alonso nasadil třetí MGU-H. Při nasazení čtvrtého přijde penalizace.
28. července | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00