Mercedes: Zlepšení Red Bullu je varováním pro všechny

Sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff dokládá potřebu dál se rychle zlepšovat tím, jak moc se Red Bull posunul vpřed mezi posledními testy a prvním závodem.
Mercedes: Zlepšení Red Bullu je varováním pro všechny

Ještě v Bahrajnu se Red Bull potýkal s velkými problémy a měl za to, že v Austrálii bude úspěchem pouhé dokončení závodu. Jenomže během prvního závodního víkendu měl nakonec druhé nejrychlejší auto ve startovním poli.

Mercedes proto nemůže být v klidu, i když vyhrál s pohodlným náskokem. „Ano, řekl bych, že máme menší výkonnostní náskok, ale není moc velký,“ uvedl Wolff pro Autosport.

„A pokud se podíváte, odkud přišel Red Bull, najeto měl z testů jen velmi málo kilometrů, a najednou jezdí druhý, to je slušný budíček pro všechny.“

Nebezpečí od konkurence je o to větší, že prostor pro vylepšování nových monopostů dává velké možnosti.

„Nemyslím, že byste se mohli opřít a říct, že je to pohodlný náskok. Během běžné sezóny zrychlíte od začátku do konce o dvě sekundy, takže s těmito novými vozy bude pokrok ještě rychlejší,“ upozornil Wolff.

„S ohledem na to se z výhody může rychle stát nevýhoda během několika málo závodů. Měli jsme první závodní víkend, vyhráli jsme závod a rychlostně to vypadalo OK. Ale říkat po prvním závodě, že jsme favorité, by bylo přeháněním.“

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Další článek: Renault ztrácí na Mercedes spíš sekundu než desetinu