Mercedes zatím naplňuje Hamiltonova očekávání

Lewis Hamilton nemá po prvních testech s Mercedesem důvody k nespokojenosti. Auto možná není nejrychlejší, ale základ je dobrý.
Mercedes zatím naplňuje Hamiltonova očekávání

Po středečních problémech si Hamilton v pátek konečně pořádně zajezdil s W04 a dospěl k závěru, že je v všechno v pořádku.

"Domnívám se, že máme dobrou platformu, dobré základy, se kterými můžeme pracovat," hodnotil. "Jen budu dál požadovat víc přítlaku a doufat, že lidé v továrně budou i nadále odvádět skvělou práci."

Mercedes je tedy na tom tak, jak britský jezdec očekával. "Myslím, že jsme na úrovni, která nám vyhovuje, takže jsem nemohl chtít víc. Naši lidé odvedli skvělou práci a zvýšili přítlak vozu, snaží se pochopit, jakým směrem se mají s autem vydat, jaký směr chceme."

"Teď potřebují ten směr. Potřebují, abychom jim já a Nico řekli, kde můžou auto zlepšit a jakým směrem se vydat."

I když u Mercedesu panuje spokojenost, Hamilton říká, že odhadnout relativní konkurenceschopnost nikdo nedokáže. "Požádal jsem naše lidi, aby ji předpověděli, ale nevědí. Nevíme, s jakým množstvím paliva jezdí ostatní, takže jsou to jen dohady."

Mercedes teď uzavírá specifikaci balíku, který nasadí do prvního závodu, takže všechna zlepšení, která objeví od teď, se na vůz dostanou až někdy po Austrálii. Důležité podle Hamiltona je, že základ vozu je dobrý.

"Není to špatný začátek. Určitě musíme dál pracovat a vozu lépe porozumět. Čeká mě obrovské množství práce, abych mu zcela porozuměl. Musím hodně studovat, než auto zcela pochopím před začátkem sezóny."

Jednou z pozitivních změn u nového vozu je, že nemá problémy se zahříváním pneumatik pro první rychlé kolo.

Další článek: O výměně Grosjeana jsme skutečně neuvažovali, přiznal šéf Lotusu

11:44 | Někteří jezdci (Vettel, Pérez, Hamilton, Stroll, Bottas) budou po dobu víkendu bydlet v obytném autě přímo na okruhu.
30. června | Ferrari potvrdilo, že první větší novinky přiveze až do Maďarska.
30. června | Sergej Sirotkin zůstává rezervním jezdcem Renaultu. Potvrdil to tým...
29. června | Alex Zanardi prodělal druhou neurochirurgickou operaci. Stále zůstává v umělém spánku a jeho stav je vážný.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10