Mercedes zaskočilo, jak se mu v bahrajnském horku nedařilo

Vysoké teploty stále nejsou doménou monopostu z Brackley, i když Mercedes čekal, že bude letos lepší. Ross Brawn však věří, že se nejedná o zásadní problém.
Mercedes zaskočilo, jak se mu v bahrajnském horku nedařilo

Před Bahrajnem Mercedes avizoval, že pro něj bude závod na Sakhiru důležitou zkouškou. Měl potvrdit nebo vyvrátit, že by se týmu mohlo dařit na všech okruzích.

Částečně to vyvrátil, ve vysokých teplotách W04 nezvládá práci s pneumatikami. "Abych byl upřímný, nepředpokládali jsme takové potíže," přiznal Brawn v rozhovoru pro Autosport. "Bylo to horší, než jsme čekali."

"Než jsme tam jeli, věděli jsme, že pokud to tam zvládneme, bude to povzbuzující znamení. Ale myslím, že nejsme daleko, protože v druhé polovině závodu se trochu ochladilo a Lewis dokázal se znovu rozjet. V první polovině závodu se určitě trápil."

Šéf německé stáje je ale přesvědčený, že je v silách Mercedesu si s vysokými teplotami poradit. "Bylo to celkem povzbudivé na začátku sezóny, protože jsme tyto problémy neměli, dokonce i v Malajsii se nám podařilo najít správná řešení," připomněl.

"V Bahrajnu jsme správná řešení prostě nenašli. V pátek a v sobotu dopoledne jsme nenašli ty správné ukazatele, které by nám řekly, jaké to bude v závodě."

Další článek: GP Bahrajnu 2013 - Co v tiskových materiálech nebylo

18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.
18:18 | Lewis Hamilton po závodě navštívil týmového lékaře. Cítil únavu a mírné závratě.
17:54 | Kromě Bottase dostal penalizaci pět míst pro Spa také Lance Stroll.
17:46 | Vettel, Sainz, Bottas a Stroll musí ke sportovním komisařům kvůli porušení předzávodního protokolu. Nejspíše nedorazilo na hymnu.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon