Mercedes žaluje bývalého zaměstnance, kradl data pro Ferrari (aktualizace)

Máme před sebou další špionážní skandál? Mercedes podnikl právní kroky vůči bývalému zaměstnanci. Ten přechází k Ferrari a z týmu podle všeho nechtěl odejít s prázdnou.
Mercedes žaluje bývalého zaměstnance, kradl data pro Ferrari (aktualizace)

Skandál se týká Mercedes AMG High Performance Powertrains – tedy té části, která se věnuje pohonným jednotkám.

V roce 2012 nastoupil k Mercedesu jistý Benjamin Hoyle. Zkušený inženýr předtím působil u Cosworthu a Prodrive. V květnu informoval své nadřízené, že hodlá skončit a přejít k Ferrari. Z tohoto důvodu byl přeřazen na jinou pozici. Do Maranella měl nastoupit po vypršení smlouvy v prosinci.

Jenomže podle Bloomberg nechtěl odejít s prázdnou, ale vzal sebou i citlivá data o motoru z letošní GP Maďarska a soubory potřebné k dešifrování dat. Mercedes má o tomto jednání důkazy stejně jako důkazy o snaze zahladit stopy.

Mercedes nyní podniká právní kroky. Ferrari zatím z nekalého jednání neobviňuje, ale upozorňuje, že pan Hoyle nebo Ferrari mohli získat protiprávní výhodu.

Cílem týmu je nyní to, aby Hoyle vrátil ukradená data a také zajistit, aby nepracoval pro Ferrari a ani jiný tým F1 minimálně do konce roku 2016.

Aktualizace: Patrick Gower z Bloombergu se obrátil na mluvčího Ferrari. Ten uvedl, že Ferrari sice s Hoylem jednalo o možném zaměstnání, ale smlouvu s ním nepodepsalo a není v plánu, že by v dohledné době nastoupil.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Pomohou McLarenu čínské peníze?

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00