Mercedes žaluje bývalého zaměstnance, kradl data pro Ferrari (aktualizace)

Máme před sebou další špionážní skandál? Mercedes podnikl právní kroky vůči bývalému zaměstnanci. Ten přechází k Ferrari a z týmu podle všeho nechtěl odejít s prázdnou.
Mercedes žaluje bývalého zaměstnance, kradl data pro Ferrari (aktualizace)

Skandál se týká Mercedes AMG High Performance Powertrains – tedy té části, která se věnuje pohonným jednotkám.

V roce 2012 nastoupil k Mercedesu jistý Benjamin Hoyle. Zkušený inženýr předtím působil u Cosworthu a Prodrive. V květnu informoval své nadřízené, že hodlá skončit a přejít k Ferrari. Z tohoto důvodu byl přeřazen na jinou pozici. Do Maranella měl nastoupit po vypršení smlouvy v prosinci.

Jenomže podle Bloomberg nechtěl odejít s prázdnou, ale vzal sebou i citlivá data o motoru z letošní GP Maďarska a soubory potřebné k dešifrování dat. Mercedes má o tomto jednání důkazy stejně jako důkazy o snaze zahladit stopy.

Mercedes nyní podniká právní kroky. Ferrari zatím z nekalého jednání neobviňuje, ale upozorňuje, že pan Hoyle nebo Ferrari mohli získat protiprávní výhodu.

Cílem týmu je nyní to, aby Hoyle vrátil ukradená data a také zajistit, aby nepracoval pro Ferrari a ani jiný tým F1 minimálně do konce roku 2016.

Aktualizace: Patrick Gower z Bloombergu se obrátil na mluvčího Ferrari. Ten uvedl, že Ferrari sice s Hoylem jednalo o možném zaměstnání, ale smlouvu s ním nepodepsalo a není v plánu, že by v dohledné době nastoupil.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Diskuze (123) Další článek: Pomohou McLarenu čínské peníze?
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
19. října | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00