Mercedes vysvětlil, proč Hamilton ztrácel na Bottase. Z Fina má Wolff radost

Lewis Hamilton byl v průběhu závodu horším z jezdců Mercedesu. Podle týmu za to mohlo poškození vozu.
Mercedes vysvětlil, proč Hamilton ztrácel na Bottase. Z Fina má Wolff radost

Mercedes po závodě uvedl, že na Hamiltonově voze objevil poškození podlahy. Kus podlahy chyběl před levou zadní pneumatikou. Mercedes zatím s jistotou neví, kdy a jak si Hamilton vůz poškodil.

Závod nakonec vyhrál Valtteri Bottas, který před sezónou několikrát uvedl, že se přes zimu dal dohromady a je novým jezdcem.

„Velmi se z toho těším,“ řekl Toto Wolff pro Sky Sports. „Zvláště ve druhé polovině sezóny byl úplně odepisovaný. Lidé si nemysleli, že na to má, ale on se vrátil nejdominantnějším způsobem. Celý víkend to měl pod kontrolou.“

Bottas ovládl Austrálii. Byl to můj nejlepší závod vůbec, říká

Bottas ovládl Austrálii. Byl to můj nejlepší závod vůbec, říká

„Vzpomínám si na jeho raná léta ve formuli Renault a formuli 3, kde byl opravdovou referencí a každého zničil. Vloni to vypadalo, jako by to ztratil. Když se po zimě vrátil, řekl mi: ‚Jsem zpět.‛ Myslím, že znovu objevil radost z jízdy, zkusil si i rally a je psychicky silnější.“

Po testech to vypadalo, že Mercedes na Ferrari ztrácí. V Melbourne to bylo přesně opačně a Ferrari se ani nedostalo na pódium.

„Byli jsme překvapeni, že máme takovou rychlost a oni ji nemají. Pravda bude možná někde uprostřed.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Verstappen pro Hondu získal první stupně vítězů od roku 2008!

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.