Mercedes vyslyšel Hamiltona a zvažuje změny v nastavení vozu

Šéf Mercedesu AMG Ross Brawn uznal, že vozy jeho týmu mají problémy při těsných soubojích s ostatními, což by se mělo dát změnit jiným nastavením.
Mercedes vyslyšel Hamiltona a zvažuje změny v nastavení vozu

Když si Lewis Hamilton po závodě v Abú Zabí postěžoval, že si se svým monopostem znovu nerozuměl, dodal, že s ním ani nemůže předjíždět, protože při jízdě za jiným autem není dobrý.

"Jedna ze současných slabin vozu, které jsme identifikovali, je neschopnost následovat a předjíždět," uznal Brawn v rozhovoru pro Autosport. "Když se dostanete do pozice, kdy to (předjíždění) potřebujete, abyste se vrátili do závodu, tak se vaše situace ještě víc zhorší."

"A to se stalo Lewisovi v posledních pár závodech. Je to něco, o čem chceme před Austinem a Brazílií přemýšlet."

Řešením může být jiné nastavení vozu. Ale zde platí příslovečně "něco za něco", takže by Mercedes musel obětovat něco ze silných stránek.

"Možná budeme muset změnit přístup k vozu a filozofii nastavení, aby kladla větší důraz na schopnost závodit než na čas na kolo," potvrdil Brawn.

Faktem ale zůstává, že Nico Rosberg dokáže se stejným vozem teď závodit o trochu lépe. Podle Brawna jsou to běžné výkyvy, kdo má navrch, se v čase mění.

"Myslím, že je to u dvou velmi, velmi dobrých jezdců přirozené. Vyladí si auto, mají pár závodů, kdy jim auto perfektně sedí, dobře závodí, všechno sedí. Ale není za tím žádný konkrétní důvod. Jsou to přirozené fáze, kterými procházíte, když máte dva velmi dobré jezdce jako my."

Další článek: Lotus si Räikkönena asi nemohl dovolit, naznačil Wolff

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.00–12.00
2. trénink 14.30–15.30
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00