Mercedes: Vůz je v základu dobrý, a když funguje správně, je rychlý

Tým Mercedes GP je přesvědčený, že na rozdíl od loňské sezóny je koncepce jeho monopostu správná. Jen se s ním musí naučit pracovat a využívat jeho potenciál.
Mercedes: Vůz je v základu dobrý, a když funguje správně, je rychlý

Jakých výkonů je schopný, naznačil monopost Mercedesu v GP Číny, když se Nico Rosberg ocitl po prvních zastávkách v boxech na prvním místě. "Naše auto je v základu dobré a v příštích závodech musíme naplno využít jeho potenciál," řekl šéf stáje Ross Brawn. "Čínská Grand Prix všem v týmu připomněla, jaké to je bojovat o vítězství v závodě. Při této příležitosti jsme neuspěli, ale byly to pocity, které bychom chtěli zažívat častěji."

"Kdy auto funguje správně, dokážeme být konkurenceschopnější. Řešení, která vezeme do Turecka, nám pomůžou dosahovat této úrovně s větší konzistencí. Ale také víme, že musíme výkon vozu navýšit, pokud chceme pravidelně bojovat vpředu."

Nico Rosberg přiznal, že začátek sezóny byl z pohledu týmu těžší, než očekával, ale výkonem z Šanghaje zůstává potěšený. "Tým odvedl dobrou práci a udělali jsme krok vpřed. Z toho víkendu jsme se poučili," řekl. "Doufejme, že v Turecku uděláme další krok a podáme další dobrý výkon."

Michael Schumacher věří, že tým dokáže zopakovat rychlost z Šanghaje. "Vím, že tým pracuje velmi tvrdě, abychom pokračovali v pokroku, kterého jsme dosáhli během posledního závodního víkendu v Číně. Díky úpravám plánovaným pro Istanbul věřím, že budeme mít stejně dobrý závodní víkend," dodal.

Další článek: FIA o prodloužení lhůty pro Bahrajn zatím nic neví

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00