Mercedes vozem bez bočnic ukázal odvahu, uznává Key z McLarenu

Technický ředitel McLarenu James Key vyzdvihl konkurenční Mercedes za to, že jeho letošní monopost formule 1 W13 nemá bočnice.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Mercedes vozem bez bočnic ukázal odvahu, uznává Key z McLarenu | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Letošní vozy formule 1 jsou postaveny podle nových technických pravidel, které si kladly za cíl zejména přinést těsnější závodění.

Mercedes se na základě výsledků a výkonů v závodech nedokázal s novými pravidly vypořádat tak jako například další přední týmy Red Bull a Ferrari. Držitelé titulu Poháru konstruktérů z posledních osmi sezón letos zatím stále čekají na první vítězství. Kromě toho má Mercedes stále velké problémy s poskakováním svého vozu.

I přes nedostatky modelu W13 přesto Key vyzdvihuje inovaci, se kterou Mercedes přišel.

„Klobouk dolů, že s tím výkladem přišli a měli odvahu do toho jít,“ řekl Key v podcastu Beyond the Grid.

„Myslím, že je skvělé vidět takovou rozmanitost. Před rokem 2022 byly největší obavy z toho, že všechny vozy budou vypadat stejně. Slýchali jsme to neskutečně často.

„Jak se ukázalo, největší rozdíl mezi jednotlivými vozy byl v bočnicích. A Mercedes šel skutečně do extrému. Myslím, že jsme byli všichni překvapeni, je ale skvělé vidět, že má tým kuráž, že přišel s něčím tak odlišným.“

Mercedes ale zatím s inovativním designem neslavil letos velký úspěch. Maximem pro tým zatím byla dvě třetí místa George Russella a jedno Lewise Hamiltona.

Hamilton by vývoj letošního vozu nevzdával. Jinak bude špatný i ten příští

Hamilton by vývoj letošního vozu nevzdával. Jinak bude špatný i ten příští

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff při posledním závodě v Monaku připustil, že v určité fázi sezóny bude muset tým vzdát vývoj letošního vozu a soustředit se na příští sezónu.

„V určité fázi, pokud stále nedokážeme stáhnout tu ztrátu... to budeme muset vzdát. Pokud bude potřeba se rozhodnout, protože na současném voze už nic nepůjde změnit, ať už jde o architekturu nebo aerodynamiku, pak k tomu rozhodnutí musí dojít. V tomto bodě ale teď nejsme. Alespoň získáme od června více času pro práci v aerodynamickém tunelu,“ řekl Wolff.

Další článek: Albon odvádí famózní práci, chválí Russell svého nástupce

18:42 | Zraněného Ralpha Boschunga nahradí v týmu Campos ve F2 tento víkend 31letý bývalý pilot F1 Roberto Merhi. V sérii jel naposledy v roce 2018.
18:36 | Vips podle Red Bullu stále zůstává mezi juniorskými jezdci týmu. Ukončení spolupráce se týkalo jen jeho role rezervního a testovacího jezdce.
10:51 | Leclerc a Binotto byli včera večer spatřeni při odchodu z restaurace v Monaku. Že by šéf přijel uklidnit Leclerca domů po dalším "selhání" týmu?
5. července | F1 chystá putovní výstavu. Podrobnosti chce uveřejnit na podzim.

GP Rakouska 2022

Pátek 8. července 2022
1. trénink 13.30–14.30
Kvalifikace 17.00–18.00
Sobota 9. července 2022
2. trénink 12.30–13.30
Sprint 16.30
Neděle 10. července 2022
Závod 15.00