Mercedes: Víme, co jsme udělali špatně, je nemožné být pořád vpředu

Navzdory dvěma slabším závodům zůstává sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff spokojený s výkonností svého týmu.
Mercedes: Víme, co jsme udělali špatně, je nemožné být pořád vpředu

Po letní přestávce se stáji z Brackley zatím nedaří bojovat o vítězství v závodech. "Nemůžete očekávat, že pořád budete vpředu a my víme, co jsme udělali špatně během posledních dvou závodních víkendů, je to o zlepšování," řekl Wolff.

Mercedes se neobává, že by u něj nastal propad výkonnosti. Podle Wolffa se jedná jen o standardní výkyvy v průběhu sezóny.

"Celkově jsem pořád velmi spokojený, i když to teď trochu bolí. Samozřejmě tu pořád existuje nebezpečí, že začnete stagnovat, ale já si nemyslím, že by to byl případ našeho týmu."

"Máme sílu a nemůžete očekávat, že v každém závodě budete na pole position a pódiu, když se podíváte, jak jsme na tom byli loni. Sílu pořád máme, všichni jsou opravdu motivovaní a užíváme si to. Občas potřebujete jen trochu nakopnout, abyste se do toho znovu dostali, ale já jsem spokojený."

Poslední dva závody přinesly také ztrátu druhého místa v poháru konstruktérů, ale Ferrari zůstává blízko. Se ztrátou na první místo a vysněný titul je to už horší.

"Ve formuli 1 se nemůžete nikdy vzdávat a minulost ukazuje, že se během pár závodů můžou věci změnit. Ale myslím, že je celkem nerealistické mířit v této fázi na tituly," přiznal Wolff.

Další článek: Massa potvrdil svůj odchod z Ferrari

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10