Mercedes: Víme, co jsme udělali špatně, je nemožné být pořád vpředu

Navzdory dvěma slabším závodům zůstává sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff spokojený s výkonností svého týmu.
Mercedes: Víme, co jsme udělali špatně, je nemožné být pořád vpředu

Po letní přestávce se stáji z Brackley zatím nedaří bojovat o vítězství v závodech. "Nemůžete očekávat, že pořád budete vpředu a my víme, co jsme udělali špatně během posledních dvou závodních víkendů, je to o zlepšování," řekl Wolff.

Mercedes se neobává, že by u něj nastal propad výkonnosti. Podle Wolffa se jedná jen o standardní výkyvy v průběhu sezóny.

"Celkově jsem pořád velmi spokojený, i když to teď trochu bolí. Samozřejmě tu pořád existuje nebezpečí, že začnete stagnovat, ale já si nemyslím, že by to byl případ našeho týmu."

"Máme sílu a nemůžete očekávat, že v každém závodě budete na pole position a pódiu, když se podíváte, jak jsme na tom byli loni. Sílu pořád máme, všichni jsou opravdu motivovaní a užíváme si to. Občas potřebujete jen trochu nakopnout, abyste se do toho znovu dostali, ale já jsem spokojený."

Poslední dva závody přinesly také ztrátu druhého místa v poháru konstruktérů, ale Ferrari zůstává blízko. Se ztrátou na první místo a vysněný titul je to už horší.

"Ve formuli 1 se nemůžete nikdy vzdávat a minulost ukazuje, že se během pár závodů můžou věci změnit. Ale myslím, že je celkem nerealistické mířit v této fázi na tituly," přiznal Wolff.

Další článek: Massa potvrdil svůj odchod z Ferrari