Mercedes věří, že v závodě už tolik ztrácet nebude

Inženýři Mercedesu se zaměřili na delší výdrž pneumatik na jejich voze v závodním režimu a šéf týmu Ross Brawn je přesvědčený, že dosáhli pokroku.
Mercedes věří, že v závodě už tolik ztrácet nebude

Rychlost na jedno kolo má Mercedes velmi dobrou, což potvrdil v pátečních trénincích. V nich se také snažil ověřit, že se v závodě nebude trápit tak jako v předchozích Grand Prix.

"Samozřejmě jsme celkem spokojení," řekl Brawn pro Sky Sports. "Naší prioritou byly dlouhé jízdy, výdrž a výkonnost pneumatik v závodě. Asi všichni vědí, že tady chcete jet na jednu zastávku, pokud to dokážete, ale když to uděláte a odcházejí vám pneumatiky, máte problém."

"My jsme od Barcelony nasadili určitá vylepšení. Po Barceloně jsme dali hlavy dohromady, a i když je tato trať velmi odlišná, dostalo se nám k těm provedeným změnám pozitivní zpětné vazby."

Co přesně Mercedes změnil, Brawn neprozradil. "Nebudu zacházet do detailů, ale má to za cíl zlepšit konzistenci, vydrž a chování na trati, což se nám podařilo, přičemž se také snažíme udržet naší rychlost na jedno kolo, která se zdá být OK."

"Nevíme, s jakým množstvím paliva jezdí ostatní, ale z časů na kolo bylo odpoledne vidět, že jsme ve hře, a zdálo se, že (pneumatiky) drží pohromadě. Nevíme, jaké budeme mít podmínky v neděli, jaká bude trať, ale musím říct, že v Barceloně jsme nevypadali dobře v závodním režimu ani v tréninku."

Další článek: Horner odpovídá Alonsovi: Prohrávat umíme, nestěžujeme si na žluté vlajky

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.