Mercedes věří, že v závodě už tolik ztrácet nebude

Inženýři Mercedesu se zaměřili na delší výdrž pneumatik na jejich voze v závodním režimu a šéf týmu Ross Brawn je přesvědčený, že dosáhli pokroku.
Mercedes věří, že v závodě už tolik ztrácet nebude

Rychlost na jedno kolo má Mercedes velmi dobrou, což potvrdil v pátečních trénincích. V nich se také snažil ověřit, že se v závodě nebude trápit tak jako v předchozích Grand Prix.

"Samozřejmě jsme celkem spokojení," řekl Brawn pro Sky Sports. "Naší prioritou byly dlouhé jízdy, výdrž a výkonnost pneumatik v závodě. Asi všichni vědí, že tady chcete jet na jednu zastávku, pokud to dokážete, ale když to uděláte a odcházejí vám pneumatiky, máte problém."

"My jsme od Barcelony nasadili určitá vylepšení. Po Barceloně jsme dali hlavy dohromady, a i když je tato trať velmi odlišná, dostalo se nám k těm provedeným změnám pozitivní zpětné vazby."

Co přesně Mercedes změnil, Brawn neprozradil. "Nebudu zacházet do detailů, ale má to za cíl zlepšit konzistenci, vydrž a chování na trati, což se nám podařilo, přičemž se také snažíme udržet naší rychlost na jedno kolo, která se zdá být OK."

"Nevíme, s jakým množstvím paliva jezdí ostatní, ale z časů na kolo bylo odpoledne vidět, že jsme ve hře, a zdálo se, že (pneumatiky) drží pohromadě. Nevíme, jaké budeme mít podmínky v neděli, jaká bude trať, ale musím říct, že v Barceloně jsme nevypadali dobře v závodním režimu ani v tréninku."

Další článek: Horner odpovídá Alonsovi: Prohrávat umíme, nestěžujeme si na žluté vlajky

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00