Mercedes věří, že stále má druhé nejrychlejší auto

Monopost Mercedesu je podle sportovního šéfa Tota Wolffa rychlejší než ferrari, a proto si stáj z Brackley chce vzít zpět druhé místo v šampionátu konstruktérů.
Mercedes věří, že stále má druhé nejrychlejší auto

Němci drželi druhé místo až do Grand Prix Itálie, kterou jako svůj domácí závod využilo k posunu nahoru Ferrari. A protože i v Singapuru získala Scuderia víc bodů, provizorní pozice vicemistra jí zůstala.

Wolff si ale myslí, že to neodpovídá rozložení sil. "Samozřejmě nejsem nestranný, ale když se podívám na výkonnost vozu, dokonce i v závodě v Singapuru, řekl bych, že jsme v současnosti číslo dvě," uvedl.

"Jde jen o to, že se při zlepšování vývojová křivka narovnává. Děje se to na konci sezóny a je to normální. Ale my dál nasazujeme díly na vůz a získáváme body."

Jelikož je podle Wolffa Mercedes rychlejší než Ferrari, chce zajistit, aby se to odrazilo i v pořadí v šampionátu.

"Udělali jsme krok vpřed a zdá se, že míříme na třetí místo. Ale stále jsme velmi motivovaní a chceme být alespoň druzí nejlepší."

Diskuze (30) Další článek: Caterham rozhodne o jezdcích na konci sezóny, ve hře je i Kovalainen
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.