Mercedes věří, že letos udrží dostatečné tempo ve vývoji

Stejně jako loni má Mercedes nakročeno ke slibnému začátku sezóny, ale ví, že letos bude muset dělat některé věci jinak, aby se postupně nepropadl.
Mercedes věří, že letos udrží dostatečné tempo ve vývoji

Vrcholem nejen loňské sezóny bylo pro Mercedes vítězství v Číně. Jeho forma ale po prvních závodech začala vadnout a brzy významně ztrácel na první čtyřku. Letos samozřejmě je cílem se podobného vývoje vyvarovat.

"Víme, co jsme loni udělali špatně v našem programu vývoje vozu, a byly tu také další důvody v infrastruktuře, proč jsme se v druhé polovině sezóny trochu trápili," cituje technického šéfa týmu Boba Bella Autosport.

"Neklesající tempo vývoje je v současnosti ve formuli 1 klíčové, my to samozřejmě musíme dokázat na okruzích. Poučili jsme se, jsme spokojení s dosaženým pokrokem, ale musíme předvést, že to dokážeme udržet v průběhu celé sezóny."

"V naší organizaci jsme provedli mnoho změn, během posledních 12 měsíců v přístupech k naší práci, a já jsem optimista, že si to teď sedá a že budeme mít výsledky."

Loni Mercedes ale také trápila nespolehlivost vozu. Bell přiznal, že o ní tým věděl od začátku. I v této oblasti by měl být letos lepší.

"Loni se na konci zimních testů zdálo, že jsme poměrně konkurenceschopní, ale myslím, že na základě našich znalostí o voze a jeho chování jsme věděli, že není úplně bytelný, že nás může zradit."

"Letos si trochu více věříme, že se auto chová trochu víc podle toho, co očekáváme. Lépe rozumíme tomu, co na něm funguje dobře, co ne, a díky tomu jsme trochu větší optimisté, co se větší konzistence v této sezóně týče."

Další článek: McLaren: Jen výjimečně schopný jasnovidec by odhadl rozložení sil

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00