Mercedes věnoval šestý konstruktérský titul Laudovi

Vítězstvím Valtteriho Bottase a třetím místem Lewise Hamiltona si Mercedes ve Velké ceně Japonska formule 1 zajistil šestý titul v Poháru konstruktérů v řadě za sebou. Zároveň je jisté, že Mercedes letos získá titul i mezi jezdci, protože šanci už mají jen Hamilton a Bottas.

Mercedes tím vyrovnal rekordní sérii Ferrari z let 1999 až 2004. Zároveň se Mercedes stal prvním týmem v historii, který v šesti sezónách po sobě získal titul mezi jezdci i týmy.

Bál jsem se, že Hamilton do boxů už nezajede, říká vítězný Bottas

Bál jsem se, že Hamilton do boxů už nezajede, říká vítězný Bottas

Šéf týmu Toto Wolff po závodě tento úspěch věnoval trojnásobnému mistrovi světa Nikimu Laudovi, který v posledních letech u Mercedesu působil jako nevýkonný ředitel a který zemřel v květnu letošního roku.

„Chceme toto věnovat Nikimu, protože byl velmi důležitou součástí od začátku naší cesty a jeho přítomnost byla vždy důležitá jako podpora a tlak, byl to velmi výjimečný člověk,“ řekl Wolff.

„Když jsme se před šesti nebo sedmi lety vydali na cestu, chtěli jsme pravidelněji vyhrávat závody a pak bojovat o šampionát. A teď, o šest let později, je z toho šestý titul v řadě. Jsem velmi šťastný za všechny, kteří se do toho zapojili a za spoustu práce v pozadí, spoustu bolesti, bolestivých okamžiků. Tým se ale vždy dokázal postavit,“ dodává.

„Ten tlak je obrovský, protože si můžete říct 'dobře, bojujete vpředu', pravdou ale je, že si nastavujete vlastní laťku velmi vysoko a když pak nesplníte ta svá očekávání, je to velmi bolestivé. Zvyknete si na to, a to je něco, co řešíme. Učíme se z našich bolestivých zkušeností. Tento tým se stal velmi silným, protože jsme byli schopni se postavit, když se nám nedařilo. Jako dnes ráno (v kvalifikaci), musíme v tom pokračovat.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Bál jsem se, že Hamilton do boxů už nezajede, říká vítězný Bottas

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10