Mercedes ve druhé řadě. Hamilton upozorňuje na „nebezpečný“ provoz v kvalifikaci

Pomalu jedoucí jezdci chystající se na své rychlé měřené kolo v kvalifikaci na Velkou cenu Belgie vozů formule 1 podle Lewise Hamiltona, který zajel třetí nejrychlejší čas, vytvářeli nebezpečné situace.
Mercedes ve druhé řadě. Hamilton upozorňuje na „nebezpečný“ provoz v kvalifikaci

Hamilton v průběhu kvalifikace téměř narazil zezadu do svého týmového kolegy z Mercedesu Valtteriho Bottase, když oba pouštěli v posledním sektoru jezdce jedoucí svůj rychlý pokus, zatímco oni se na svůj jen chystali.

Pětinásobný mistr světa nepamatuje situaci, kdy by musel jet tak pomalu a do budoucna volá po změnách.

„Myslím, že letos jsme rozhodně nejpomalejší, co jsme byli, a dnes to bylo trochu nebezpečné v jednu chvíli, kdy jsme projížděli 15. zatáčku po obrubníku, blížilo se k nám auto a já nemohl uhnout. Nemohl jsem jet na trávu, byl jsem za Valtterim a (Nicem) Hülkenbergem,“ popsal Hamilton.

„Dokážu si představit, že kdybych já byl v tom kole a všichni kolem mě jeli 10 km/h, trochu by mě to rozhodilo. Úplně nevím, co udělat pro to, aby k tomu nedocházelo. Možná bychom měli jet na omezovači rychlosti nebo tak.“

Bottas za Hamiltonem

Hamilton zaostal za nejrychlejším Charlesem Leclercem z Ferrari o 763 tisícin sekundy. Čtvrtý Bottas pak o téměř devět desetin.

Foto: Getty Images / Dean Mouhtaropoulos

Další článek: Leclerc nedal šanci ani Vettelovi a má ve Spa pole position

13:43 | Český esports závodník Martin Štefanko, který byl členem Haasu v F1 eSports, oznámil ukončení kariéry.
5. prosince | Britský premiér Boris Johnson v rámci předvolební kampaně navštívil továrnu Red Bullu. Vyzkoušel si výměnu pneumatik. Jak dlouho mu to trvalo, neuvedl. Red Bull to letos zvládl za 1,82 s. odkaz
4. prosince | S Toro Rosso jezdil v testech Sean Gelael. Jeho týmovým kolegou ve F2 bude nově Dan Ticktum, kterého se Red Bull před časem zbavil.
4. prosince | Roy Nissany dnes pokračuje v testování s Williamsem. Včera řekl, že mu trvalo 4 kola, než si na vůz zvykl.