Mercedes ve druhé řadě, Hamilton dosáhl nejlepšího letošního postavení na roštu | Foto: Getty Images / Clive Rose

Foto: Getty Images / Clive Rose

Mercedes ve druhé řadě, Hamilton dosáhl nejlepšího letošního postavení na roštu

Lewis Hamilton v kvalifikaci na Velkou cenu Španělska zaznamenal jasně nejlepší výsledek v letošní sezóně formule 1, když obsadil třetí místo.

Dosud bylo letos jeho maximem sedmé místo na roštu z Japonska a posledních dvou závodů v Monaku a Kanadě.

„Je pro nás obrovský úspěch, že jsme v pozici, kdy konzistentně dosahujeme na třetí a čtvrté místo. Opravdu velké díky všem v továrně, protože je to opravdu zásluha těch, kteří jsou hodiny navíc v práci, aby přivezli vylepšení, nové díly a neustále je obměňovali,“ řekl Hamilton pro Sky F1.

„Je stále příjemnější řídit to jako závodní vůz. Nejsme příliš daleko, tak tři desetiny. Myslím, že skutečná ztráta je tak jeden a půl desetiny. Max (Verstappen) je obzvlášť rychlý v delších jízdách. On i Lando (Norris) jsou zřejmě rychlostně stále před námi, zítra se ale pokusím vyhrát.

„Jsme v krásné pozici. Třetí místo je pro start dobré. Dlouhé jízdy nevypadaly špatně, takže doufám, že se to zítra ukáže.“

Russell potvrdil formu Mercedesu

Dva týdny po pole position v Kanadě, kde zajel s Verstappenem identický čas, navázal na svůj úspěch George Russell v Barceloně čtvrtým místem a potvrzením vzrůstající formy Mercedesu.

„Věřili jsme (že jsme mohli bojovat o pole position. Vůz se choval skvěle, historicky nám Barcelona vždy seděla. Myslím, že ztráta na Landa a Maxe je zřejmě trochu větší, než jsme očekávali,“ řekl pro Sky F1 Russell, který zaostal za nejrychlejším Norrisem o 320 tisícin. Jen dvě tisíciny jej přitom dělily od kolegy Hamiltona.

„Nemyslím si, že jsme s Lewisem dali dohromady perfektní kolo. Zajeli jsme dobrá kola, ale na tak náročné trati musíte dostat pneumatiky do správného okna a najít ty poslední desetinky. To se dnes povedlo Landovi, ale nám ne. Třetí a čtvrté místo jsou pro zítra ale opravdu dobré.

„Myslím, že máme rychlost na to bojovat s Maxem a Landem o vítězství. S těmito vylepšeními absolvujeme třetí závod v řadě, je fajn být zpět mezi nejlepšími.“

Doporučujeme

Články odjinud