Mercedes: V testu jsme se nic nenaučili, problémy s obutím máme pořád

Jezdci Mercedesu tvrdí, že jejich vůz stále neumí pracovat s pneumatikami tak dobře, jako soupeři. Nepomohl ani test s Pirelli, protože prý pomoci nemohl.
Mercedes: V testu jsme se nic nenaučili, problémy s obutím máme pořád

Stáj z Brackley se bude za svůj mimořádný test v Barceloně zodpovídat Mezinárodnímu tribunálu FIA, ale podle Rosberga není proč.

"Byl to jen test Pirelli, oni diktovali, co budeme dělat," řekl pro Sky Sports. "Neměli jsme žádné slovo. Oni říkali, že budeme dělat to, to a tamto, náš program řídili jejich inženýři. Takže jsme se nemohli něco naučit nebo rozhodovat o čemkoliv, co budeme dělat."

Nejen proto Hamilton trvá na tom, že Mercedes stále neumí dobře zacházet s pneumatikami. Výsledek z Monaka je v tomto případě irelevantní.

"Monako je jedna z těch tratí, kde je můžete šetřit, takže bych opravdu neřekl, že jsme udělali krok vpřed. Problémy, které jsme měli v Barceloně, s sebou budeme dál táhnout, dokud neuděláme nějaká vylepšení."

Jezdci se v každém případě nenechají rozhodit kauzou testu s Pirelli. "Ne, vůbec ne, tým to řeší a já jsem zcela soustředěný na to, co dělám, nemá to na mě žádné dopady," řekl Rosberg.

"V přípravách jsem si nevšiml žádných odlišností. Vím, že tým úzce spolupracuje s FIA, aby se to rychle vyřešilo."

Další článek: Okruh v Montrealu z pohledu pneumatik

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.