Mercedes: V testu jsme se nic nenaučili, problémy s obutím máme pořád

Jezdci Mercedesu tvrdí, že jejich vůz stále neumí pracovat s pneumatikami tak dobře, jako soupeři. Nepomohl ani test s Pirelli, protože prý pomoci nemohl.
Mercedes: V testu jsme se nic nenaučili, problémy s obutím máme pořád

Stáj z Brackley se bude za svůj mimořádný test v Barceloně zodpovídat Mezinárodnímu tribunálu FIA, ale podle Rosberga není proč.

"Byl to jen test Pirelli, oni diktovali, co budeme dělat," řekl pro Sky Sports. "Neměli jsme žádné slovo. Oni říkali, že budeme dělat to, to a tamto, náš program řídili jejich inženýři. Takže jsme se nemohli něco naučit nebo rozhodovat o čemkoliv, co budeme dělat."

Nejen proto Hamilton trvá na tom, že Mercedes stále neumí dobře zacházet s pneumatikami. Výsledek z Monaka je v tomto případě irelevantní.

"Monako je jedna z těch tratí, kde je můžete šetřit, takže bych opravdu neřekl, že jsme udělali krok vpřed. Problémy, které jsme měli v Barceloně, s sebou budeme dál táhnout, dokud neuděláme nějaká vylepšení."

Jezdci se v každém případě nenechají rozhodit kauzou testu s Pirelli. "Ne, vůbec ne, tým to řeší a já jsem zcela soustředěný na to, co dělám, nemá to na mě žádné dopady," řekl Rosberg.

"V přípravách jsem si nevšiml žádných odlišností. Vím, že tým úzce spolupracuje s FIA, aby se to rychle vyřešilo."

Další článek: Okruh v Montrealu z pohledu pneumatik

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?