Mercedes v pátek nasadí „megafon“, aby zlepšil zvuk motoru

Týmy se snaží najít řešení, které by vyřešilo problém tiché formule 1.
Mercedes v pátek nasadí „megafon“, aby zlepšil zvuk motoru

Aktualizace

Mercedes nakonec popřel, že by nové výfuky nasadil již v pátek. Musíme si tak počkat na testy, které začínají na okruhu příští týden. 

Start Velké ceny Španělska bude letos hodně zvláštní. Tiché formule v kombinaci s dlouhou startovní rovinkou…možná by měly televize zvážit umístění titulku, že závada není na našich přijímačích.

Týmy se snaží tento problém nějakým způsobem vyřešit. Mercedes hodlal v testech, které se na katalánském okruhu uskuteční příští týden, testovat „megafon“. Jedná se o paralelní výfuk, fakticky rozevřený konec výfukového potrubí.

Toto Wolff se ovšem obává, že by řešení mohlo přerušit tepelnou a aerodynamickou integraci mezi pohonnou jednotkou a aktuální podobou výfuku.

Na druhou stranu přinesl německý Bild informaci, že megafon bude oproti původním předpokladům testován už během volných pátečních tréninků.

Další článek: Ecclestone: Ázerbájdžán nahradí od příštího roku v kalendáři Jižní Koreu

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10