Mercedes v kvalifikaci potvrdil svou pozici čtvrté nejsilnější stáje

Tentokrát na trať vyjeli oba piloti Stříbrných šípů. Lépe se dařilo Niku Rosbergovi, který odstartuje sedmý. Michael Schumacher se na startu postaví hned vedle něho.
Mercedes v kvalifikaci potvrdil svou pozici čtvrté nejsilnější stáje

Ross Brawn dnešní kvalifikaci ze strany Mercedesu označil za poměrně přímočarou a uspokojivou. Oba jezdci podle něho odvedli dobrou práci. Zmínil také drobné potíže, kvůli kterým Schumacher na Rosberga ztrácel v maximální rychlosti na rovinkách.

"Nedostali jsme z kvalifikace maximum, což je škoda. Teplota trati se postupně snižovala, a tak bylo čím dál těžší zahřívat pneumatiky. V mém druhém kole ve třetí části kvalifikace jsem se zapletl do provozu, takže pneumatiky byly chladné. To mě poškodilo v měřeném kole. Myslím, že nebýt těchto potíží, mohli jsme být výše. Stojím ale na té lepší straně roštu a závod by měl být zábavný," nechal se slyšet Rosberg.

Schumacher i kvůli výše zmíněným potížím na svého kolegu v první části kvalifikace ztratil jeden a půl sekundy, ve druhé sekundu a jednu desetinu a ve třetí devět desetin. I přesto to ale stačilo na pozici v nejlepší desítce.

"Bylo to dnes dost těsné. Své poslední kolo v první části kvalifikace jsem vypustil, abych pošetřil pneumatiky. Čerstvá sada ze třetí části bude také užitečná. Celkově to byla taková normální kvalifikace, kde jsme nemohli chtít o moc více. Očekávám přímočarý závod, ve kterém se budeme snažit využít všech příležitostí, které se mohou naskytnout. Pneumatiky by tu neměly dělat potíže. Testovali jsme je ve včerejším druhém tréninku, který se jel ve stejnou hodinu jako se pojede závod. Fakt, že se v průběhu závodu ochladí, by nám měl pomoci. Teploty pneumatik nám tu dělají trochu problémy," prohlásil Schumacher.

Další článek: Vettel zajel čtrnáctou letošní pole position a vyrovnal Mansellův rekord

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen