Mercedes v Itálii nenašel na Leclerca recept

Ačkoliv nenechali piloti Mercedesu Lewis Hamilton a Valtteri Bottas vedoucího Charlese Leclerca po celou dobu Velké ceny Itálie vozů formule 1 vydechnout, před pilota Ferrari se jim na první pozici dostat nepodařilo.
Mercedes v Itálii nenašel na Leclerca recept

V první polovině závodu Leclercovi znepříjemňoval život Hamilton, který se snažil před Monačana dostat. Brit si na Leclercův obranný způsob několikrát stěžoval a od sportovních komisařů dostal Leclerc také napomenutí za incident, při kterém vytlačil Hamiltona mimo trať.

Hamilton nakonec dojel na třetí pozici. Když se k němu na čerstvějších pneumatikách blížil jeho týmový kolega Bottas, udělal Hamilton v první šikaně chybu a propadl se za něj.

„Odvedl skvělou práci. Gratuluji Charlesovi a Ferrari. Dělal jsem maximum, ale když jsem jel blízko za ním tak dlouho, pneumatiky odešly,“ řekl Hamilton.

„Byli rychlejší. Na rovinkách byli tak rychlí, že když jsme se k nim přiblížili, nemohli jsme je předjet.“

Neuspěl ani Bottas

Druhý pilot Mercedesu Bottas zajel k mechanikům výrazně později než Leclerc s Hamiltonem. V závěru závodu měl proto pneumatiky v lepším stavu a po Hamiltonově chybě se dostal na druhé místo.

I Fin byl vedoucímu Leclercovi blízko, ale ani on nedokázal jezdce Ferrari překonat a zabránit tak jeho druhému vítězství v řadě.

„Snažil jsem se ho dostat, ale nebyl způsob, jak ho předjet. Když jsem se přiblížil, zablokovala se mi přední kola, ztratil jsem přítlak a oni byli na rovinkách zkrátka velmi rychlí,“ uznal Bottas. „Zkusili jsme všechno možné s módy motoru a vším ostatním.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Vettel před kolizí Strolla neviděl, od zákazu startu jej dělí tři trestné body

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
18:42 | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10