Mercedes v Itálii nenašel na Leclerca recept

Ačkoliv nenechali piloti Mercedesu Lewis Hamilton a Valtteri Bottas vedoucího Charlese Leclerca po celou dobu Velké ceny Itálie vozů formule 1 vydechnout, před pilota Ferrari se jim na první pozici dostat nepodařilo.
Mercedes v Itálii nenašel na Leclerca recept

V první polovině závodu Leclercovi znepříjemňoval život Hamilton, který se snažil před Monačana dostat. Brit si na Leclercův obranný způsob několikrát stěžoval a od sportovních komisařů dostal Leclerc také napomenutí za incident, při kterém vytlačil Hamiltona mimo trať.

Hamilton nakonec dojel na třetí pozici. Když se k němu na čerstvějších pneumatikách blížil jeho týmový kolega Bottas, udělal Hamilton v první šikaně chybu a propadl se za něj.

„Odvedl skvělou práci. Gratuluji Charlesovi a Ferrari. Dělal jsem maximum, ale když jsem jel blízko za ním tak dlouho, pneumatiky odešly,“ řekl Hamilton.

„Byli rychlejší. Na rovinkách byli tak rychlí, že když jsme se k nim přiblížili, nemohli jsme je předjet.“

Neuspěl ani Bottas

Druhý pilot Mercedesu Bottas zajel k mechanikům výrazně později než Leclerc s Hamiltonem. V závěru závodu měl proto pneumatiky v lepším stavu a po Hamiltonově chybě se dostal na druhé místo.

I Fin byl vedoucímu Leclercovi blízko, ale ani on nedokázal jezdce Ferrari překonat a zabránit tak jeho druhému vítězství v řadě.

„Snažil jsem se ho dostat, ale nebyl způsob, jak ho předjet. Když jsem se přiblížil, zablokovala se mi přední kola, ztratil jsem přítlak a oni byli na rovinkách zkrátka velmi rychlí,“ uznal Bottas. „Zkusili jsme všechno možné s módy motoru a vším ostatním.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Vettel před kolizí Strolla neviděl, od zákazu startu jej dělí tři trestné body

Témata článku: , , ,