Mercedes v Brazílii slaví zisk pátého titulu v Poháru konstruktérů

Po minulém závodě v Mexiku u Mercedesu slavili zisk pátého jezdeckého titulu mistra světa formule 1 v řadě, když si titul letošního šampiona zajistil Lewis Hamilton. Dnes si Mercedes s předstihem jednoho závodu ve Velké ceně Brazílie pojistil také zisk Poháru konstruktérů.
Mercedes v Brazílii slaví zisk pátého titulu v Poháru konstruktérů

Ferrari v Brazílii potřebovalo získat více bodů než Mercedes, aby si udrželo šanci na titul v Poháru konstruktérů až do posledního závodu sezóny v Abú Dhabí. Vítězstvím Hamiltona a pátým místem Bottase však Ferrari nedal Mercedes šanci.

„Byla to velmi náročná sezóna. Měli jsme vzestupy a pády. Dostali jsme se z toho, Ferrari se vrátilo velmi silné a na konci i Red Bull, o to více si zisk šampionátu užíváme,“ řekl šéf Mercedesu Toto Wolff.

Radost z titulů má také Hamiltonův závodní inženýr Pete Bonnington. „Byl to zatím nejlepší šampionát. Bylo to prostě skvělé. Skutečnost, že jsme měli tak silnou konkurenci, byl to úžasný rok,“ řekl.

„Myslím, že (Hamilton) jel skvěle. Vždy chce vyhrát. Když mu řeknete, že jde o číselnou hru a my jen hrajeme s čísli, nevadí, stále si jde za vítězstvím.“

V minulém závodě v Mexiku Hamilton dojel čtvrtý. V Brazílii však po dvou závodech znovu vyhrál a mohl si užít oslavy naplno.

„Mexiko pro nás bylo náročným závodem a neměli jsme pocit, že bychom mohli skutečně slavit. Tohle ale byl slušný víkend a ano, teď do toho půjdeme!“ dodal Bonnington.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Měli jsme problémy s motorem, přiznal po závodě vítězný Hamilton

Témata článku: , ,

Aktuality

4. února | EisKing přinesl rozhovor s Romanem Staňkem... 
3. února | Ve třech amerických závodech pojede Red Bull se zbarveními, které navrhnou fanoušci.... to je asi jediná důležitá informace, která za 30 minut prezentace Red Bullu zazněla. 
3. února | Ferrari dnes poprvé nastartovalo motor v letošním voze. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února