Mercedes: V boji s pneumatikami nebudeme dneska rozhodně sami

Ross Brawn věří, že Mercedes nebude v Kanadě jediný, kdo se bude trápit s rychlou degradací pneumatik. Klíčové podle něj bude naprosto přesné vyvážení vozu.
Mercedes: V boji s pneumatikami nebudeme dneska rozhodně sami

Ačkoliv Mercedes patří mezi týmy, které mají vůbec největší problémy s pneumatikami, šéf stáje je před závodem v Kanadě relativně klidný. Počítá totiž s tím, že rychlé opotřebení pneumatik postihne nejen jeho tým, ale i ostatní. "Myslím, že zajímavé bude to, že i když budete mít trošku špatné vyvážení a trať bude lehce nepogumovaná, potom se vám začne pneumatika drolit hodně snadno," vysvětlil Ross Brawn. "Vyvážení bude kritické."

"Doufám, že vozy ostatních nejsou nastaveny tak, jak by normálně byly, a my tak dostaneme alespoň malou šanci. Co se ale týče možnosti předjíždět, nemůžeme tu z toho udělat Monako. Fernando měl v pátek na dlouhé vzdálenosti nejsilnější vůz a teď je mnohem dál, než doufal. Jsem si však jistý, že se polem prokouše vpřed. Viděli jsme, že i Red Bull měl určité problémy s drolením pneumatik během delších jízd."

V Monaku se Mercedes přesvědčil, že nejkritičtější je pro jeho jezdce nepřehnat to s tlakem na pneumatiky během prvních kol, protože pak můžou zbytek stintu rovnou odpískat. "Prvních pár kol, to je přesně doba, kdy na ně musíme dávat pozor," potvrdil Brawn. "Jednou z věcí, které jsme se naučili hodně dobře, je to, že to s pneumatikami můžeme velmi snadno přehnat a pak už je nedokážeme vrátit zpátky."

Kdo si ale o pneumatiky v dnešním závodě starost dělá, je Nico Rosberg. "Barcelona nebyla před zas až tak dlouhou dobou a my jsme tam byli hodně slabí," přiznal. "Pracovali jsme na tom a doufáme, že jsme se trošku zlepšili, ale rozhodně jsme to ještě všechno nevyřešili. Pořád to není dostatečné zlepšení."

Další článek: Pokud dnes Bottas dosáhne dobrého výsledku, splní slib a skočí do řeky

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10